Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Milovníci cachtání pozor! Co můžete chytit v bazénu? Štika to nebude

Léto je v plném proudu a vy hledáte místo, kde se zchladit. Pozor na vodu v bazénu. Vybírejte plovárnu s velkou opatrností.

1. Chlamydie

Jen tři z patnácti typů chlamydií se přenáší pohlavním stykem, ostatní se k vám dostanou z bazénové vody. Taková chlamydie dokáže pořádně potrápit a zkazit vám celé léto. Tak pozor na ty mrchy.

2. Alergie

Brutální alergickou reakci vám mohou způsobit sinice. To se potom projeví vyrážkou, nebo dokonce otoky. Alergičtí také můžete být na chlor, ale to rychle poznáte.

3. Plísně

Nejčastějším problémem vyskytujícím se v souvislosti s koupáním v bazénu jsou plísně. Trichophyton, Microsporum a Epidermophyton – to jsou nejčastější rody hub, které mohou napadnout vaši kůži, vlasy nebo nehty. Plíseň se projeví otravným svěděním či mokváním a odlupováním postiženého místa. Plíseň může napadnout i genitálie. Pak mluvíme o vaginální mykóze.

4. Bradavice

Jedná se o kožní výrůstky způsobené virovou infekcí. Vypadají jako mozoly nebo kuří oka a mohou rohovatět. Nejčastěji se vyskytují u dětí školního věku.

5. Problémy s chrupem

Možná tomu nebudete věřit, ale pravdou je, že chlor narušuje zubní sklovinu. Váš chrup je potom náchylnější na zubní kaz. Nechte proto pusu zavřenou.

Související články

Další články