Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Milovaná Libuška Šafránková by slavila 69: Josef Abrhám kvůli ní opustil i slavnou zpěvačku

Libuše byla pyšnou babičkou.
Zdroj: profimedia
+ Dalších 11 fotografií
VÝROČÍ NAROZENÍ

Oblíbená česká herečka Libuše Šafránková by dnes oslavila 69. narozeniny. Těch už se ale bohužel nedočká, protože před rokem odešla do filmového nebe. V tom už je i její milovaný manžel Josef Abrhám, jenž ztrátu své lásky neunesl a před nedávnem zemřel také. Ti dva spolu dokonale ladili, podle portálu blesk.cz měli dokonce podmínku, že ve filmech budou hrát jen společně.

Herečka Libuše Šafránková pochází z Brna. Své dětství a školní léta prožila ve Šlapanicích u Brna, absolvovala brněnskou Státní konzervatoř a už během studií hostovala a poté i byla v divadelním angažmá.

Objevila se na scénách několika divadel, nejvíce však zářila před televizními kamerami. Svou první roli sehrála ve snímku Babička, kde ztvárnila Barunku. A pak přišla role Popelky v pohádce Tři oříšky pro Popelku, ve které si ji zamiloval snad celý národ.

Libuška Šafránková jako Popelka

Její půvab zářil v desítkách filmů a seriálů. Blýskla se například v pohádce Princ a Večernice, Sůl nad zlato, Třetí princ, Nesmrtelná teta nebo ve filmech Jak utopit dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách, Vrchní, prchni!, Vesničko má středisková či Obecná škola.

Za snímek Kolja získala Českého lva, zvítězila i v roce 2003 v anketě TýTý a roku 2008 se stala nejoblíbenější českou herečkou všech dob v anketě Hvězda mého srdce.

Libuška Šafránková a Josef Abrhám

Jejím osudovým mužem se stal o čtrnáct let starší herecký kolega Josef Abrhám. Společně se setkali v Činoherním klubu a hned mezi nimi přeskočila jiskra. Tehdy ale Abrhám měl ještě jinou partnerku - byla to zpěvačka Naďa Urbánková.

Podle portálu kafe.cz se Abrhám nějakou dobu odhodlával, než Libušku pozval na večeři. Kuráž dostal až po společném filmu Poprask na laguně. Abrhám však několik měsíců vedl dvojí život – po boku Šafránkové i Urbánkové. Své partnerce nedokázal říci pravdu a Urbánková se o nevěře dozvěděla až od své kadeřnice.

„Strašně jsem se do něj zamilovala. Vydrželi jsme pak spolu osm let. Nikdy jsme se nevzali, byl to však jeden z nejdelších vztahů mého života a z mé strany určitě nejsilnější. Jen na ten rozchod nerada vzpomínám,“ svěřila se Urbánková před časem portálu blesk.cz.

Josef Abrhám byl ale nejšťastnější po boku své Popelky, kterou si v roce 1976 vzal za ženu. Společně mají syna Josefa. Pár spolu hrál i v mnoha filmech – nejen proto, že mezi nimi fungovala naprosto skvělá chemie, ale i díky tomu, že společně dokázali výborně improvizovat.

Dokonce se proslýchá, že se dohodli na společné podmínce, že budou hrávat ve filmech jen spolu. Pokud by se podle portálu kafe.cz nenašla role i pro druhého z nich, roli by nevzali. „Určitě chtějí býti obsazováni spolu. Jsou ale decentní, neprosazují to ošklivě,“ svěřil se portálu blesk.cz režisér František Filip.

Společně si zahráli ve snímcích Vrchní, prchni!, Svatební cesta do Jiljí, Jubileum, Dokonalý muž, dokonalá žena, Jak je důležité míti Filipa či Všichni moji blízcí. Naposledy se slavný pár objevil společně ve vánočním snímku Přijde letos Ježíšek?

Libuška Šafránková zemřela

Na své 68. narozeniny byla Libuška Šafránková hospitalizována ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze. Ovšem domů už se bohužel nevrátila. Poslední roky už sice nehrála a věnovala se hlavně svým vnoučatům, její odchod ale oplakával celý národ včetně zdrceného manžela Josefa Abrháma.

Ani ne rok po její smrti odešel Josef za ní. Od smutného odchodu své lásky chřadl a stesk po milované osobě nedokázal překonat. Podle webu eXtra.cz Abrhám trávil poslední část svého života u svého syna Josefa, který se o něj s manželkou staral. Na konci už se charismatický herec pohyboval jen na vozíku, byl velmi bledý a pohublý.


Vyřazený Pítr ze Survivoru o vztahu s Gábi: Jak s jejich láskou zamávaly drby o Andree

Související články

Další články

Nejnovější kauzy