Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Zlaté glóby 2021

Nejnovější kauzy

Milovaly je miliony žen. Co je se skupinou Westlife dnes?

Přišel rok 2002 a tahle legendární kapela se otřásla v základech.
Zdroj: facebook.com
Boyband, který mohl konkurovat i Backstreet Boys, přesně takoví byli Westlife. Ženy o nich snily, kolabovaly, když mohly být v jejích blízkosti, i přesto, že Simon Cowell zakladatel skupiny, o nich prohlásil, že jsou nejškaredější skupinou, jakou kdy viděl. Kde je členům a skupině konec?

Kluci se dali dohromady v roce 1998 pod dozorem Simona Cowella (ano, ten co sedí v porotě X Factoru snad v každé zemi) a způsobili šílenství srovnatelné s tím, co dnes vyvolávají One Direction. Členové Nicky Byrne, Kian Egan, Mark Feehily, Shane Filan a Brian McFadden měli jasnou strategii a cíl, kam zasáhnout.

Samozřejmě to byly ženy a dívky a stačilo jim k tomu pár smutných pohledů do kamery a jedna píseň o lásce za druhou a nikomu nevadilo, že soutěž krásy by ani jeden ze členů nevyhrál. Hned jejich první singl Swear It Again se okamžitě setkal s velkým ohlasem a ženy a dívky měly další ze svých idolů a doslova stály za tím, že o kapele mluvila celá Británie. Debutové album se prodávalo nadmíru dobře a sám Simon Cowell nečekal takový úspěch.

Následovala jedna deska za druhou. Singly se střídaly na předních příčkách hitparád a kluky chtěl každý. Stačilo uspořádat turné a bylo okamžitě vyprodané. Kapela byla v Británii dokonce úspěšnější než Beatles a to už určitě stojí za řeč. Nejslavnějším hitem a nejznámějším u nás je balada Mandy, a i když ji před tím nazpíval každý druhý, tak i přesto Westlife zaznamenali s písní největší úspěch.

Ale přišel rok 2002 a kapela se otřásla v základech. Brian McFadden se rozhodl své působení ukončit a nechal kluky na holičkách. S rozdělaným albem a těsně před turné. A tehdy to začalo jít i s ostatními členy z kopce. Skupina ohlásila pauzu a vrátili se ještě úspěšnější.

Jenže roky běžely a mladé dívky vyrostly a kapela začala pomalu být jen jednou z těch kapel, co kdysi měla úspěch. Rozhodli se netlačit na pilu a v roce 2012 ukončili své působení a každý si šel svou cestou. Samozřejmě je to škoda, protože mohli fanynky dojímat dál, ale teď tu máme mladší generaci zpěváků a těžko by se navazovalo na předchozí úspěchy. Co dělají kluci dnes?

Nicky Byrne se stále snaží navázat na úspěchy, jaké měl s kapelou, ale ví o něm jen pár lidí. Dokonce reprezentoval Irsko na Eurovision song. Je ženatý a má tři děti.

Kian Egan. Je stále aktivní v hudbě. Už ale nezpívá sladké písně, ale hraje raději na kytaru a vše si skládá sám. A docela se mu i daří.

Markus Feehily – Do letošního roku o něm nebylo nic slyšet, ale nyní se vrací se svým debutovým albem. Úspěch samozřejmě nezaručen.

Shane Filan – Také se snaží navázat tam, kde skončila skupina. Koncertuje, vystupuje, ale ví o něm někdo? Je ženatý a má tři děti.

Brian McFadden asi věděl, kdy má skončit. Samotnému se mu stále daří. Jeho desky se prodávají a je z chlapců asi nejznámější. Hudbě se věnuje dodnes. Brian vystřídal spoustu přítelkyň, takže nemůžeme žádnou považovat za dlouhodobou, i když má děti a je rozvedený, užívá si dál náruče různých slečen.

Je škoda, aby kluci upadli v zapomnění. Vždyť Mandy miloval každý.

Související články

Další články