Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Milostné trápení Doubravky z Léta s kovbojem: Kolářová se provdala dvakrát za stejného muže

Daniela s Oldřichem Víznerem ve snímku Léto s kovbojem.
Zdroj: Filmové studio Barrandov
+ Dalších 6 fotografií
milostný život

Každý z nás si zvládne vybavit alespoň jeden film, ve kterém se objevila herečka Daniela Kolářová (76). V Česku byla během sedmdesátých a osmdesátých let 20. století jednou z nejvíce obsazovaných hereček. V profesním životě se jí dařilo, zato v osobním měla velké trápení. Jejím osudovým mužem byl herec a režisér Jiří Ornest (†70), kterého potkala při studiích na DAMU. Jejich manželství však nebylo úplně šťastné, jak se sama herečka svěřila Blesku.

Daniela Kolářová vystudovala DAMU a ještě během studií se jí podařilo zahrát si ve filmu. Její první příležitostí byla menší role ve snímku Konec velké epochy z roku 1965. Bylo jí tehdy dvacet let. Další role, kterou získala, byla už o něco významnější. Zahrála si jednu z hlavních postav ve snímku Soukromá vichřice z roku 1967.

Držitelku Českého lva si však nejvíce pamatujeme z nesmrtelných komedií Na samotě u lesa, Lucie, postrach ulice, Setkání v červenci či snímku Léto s kovbojem, který dnes reprízují na Nově. Má za sebou opravdu nepřeberné množství rolí, a tak není divu, že letos převezme Cenu prezidenta MFF Karlovy Vary, jak prozradil na tiskové konferenci prezident festivalu Jiří Bartoška.

Osudový muž Daniely Kolářové

Zatímco v práci se Daniele dařilo, na poli lásky to skřípalo. Jejím osudovým mužem byl herec a režisér Jiří Ornest, kterého potkala na DAMU a ve svých osmadvaceti letech se za něj provdala. Společně mají syny Šimona a Matěje. Jejich manželství ale nebylo úplně šťastné. Bylo propleteno nevěrami z Ornestovy strany, svou část viny na rozvodu měla však i filmová Doubravka.

Kolářová se totiž během manželství zamilovala do svého kolegy z divadla, herce Martina Stropnického, který byl ženatý s Lucií Stropnickou. Románek s mladším kolegou ale neměl dlouhé trvání. Oba se sice rozvedli, ale nakonec se vrátili ke svým tehdejším partnerům.

"Vzájemně jsme si museli všechno srovnat, pak jsme se k sobě začali postupně vracet," řekla Kolářová před časem Blesku o období, kdy začala žít znovu s Ornestem. "Řekněme, že manžel nebyl poprvé na manželství dostatečně připravený. Až když jsme se rozešli, asi mu rodina začala scházet a postupně se vracel. A po letech jsme se vzali znovu," citoval herečku deník Aha!.

V polovině devadesátých let se Kolářová s Ornestem dali zase dohromady a dokonce došlo k další svatbě. Její láska však v roce 2017 zemřela na karcinom močového měchýře. Ornest naposledy vydechl krátce po svých 70. narozeninách.

Ivan Mládek: Zdraví jde stranou. Budu koncertovat, dokud nechcípnu, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy