Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Miloše Zemana za plexisklem řeší celý svět. Vypadá jako trofej, píší cizinci

Miloš Zeman jmenoval Fialu premiérem.
Zdroj: Profimedia
+ Další fotografie
Jmenování premiéra

Prezident Miloš Zeman v neděli 28. listopadu jmenoval premiérem Petra Fialu. A to i přesto, že byl prezident jen pár dní nazpět pozitivně testován na koronavirus. Jmenování tak proběhlo za velmi speciálních podmínek, o nichž píšou i zahraniční média.

Jmenování Petra Fialy premiérem se neobešlo bez kuriozit. Prezident Miloš Zeman ho jmenoval v neděli 28. listopadu na zámku v Lánech. A protože má prezident koronavirus, musela být přijata příslušná opatření. Původně se jmenování nemělo konat vůbec, jak řekla hlavní hygienička Pavla Svrčinová. Zeman ale nakonec jmenování přesto uskutečnil, jen se konalo za plexisklem, aby se koronavirová nákaza nešířila dál.

Vtipné titulky i komentáře

Celé kuriózní situace se ihned chytila zahraniční média, která celou situaci komentují po svém. Například web The Daily Beast titulkoval článek tímto způsobem: „Český prezident vjel na vozíčku do plexiskla, aby jmenoval nového premiéra.” „Covid-pozitivní český prezident vyjel na vozíčku z nemocniční postele rovnou do plexisklové krabice,” zní volně přeložený titulek web Global Upfront.

Také cizinci na Twitteru jsou z celé situace v šoku.Mysleli jsme si, že jsme v české politice viděli všechno - teď už ano,” napsal jeden z komentujících. „Vypadá jako trofej,” neudržel se další.

Související články

Další články