Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Miloše Zemana operují: Prezident si zlomil pravou ruku

Zdroj: reprofoto TV Prima
+ Další 3 fotografie
neštěstí
Miloš Zeman (75) je nyní na operaci v Ústřední vojenské nemocnici v Praze. O nešťastném pádu, který způsobil zlomeninu pravé ruky informoval na Twitteru jeho mluvčí Jiří Ovčáček. Prezident ale údajně není ohrožen na životě. Z důvodu rekonvalescence však bude nucen změnit svůj program.

„Pan prezident se každý večer dívá na televizní zpravodajství. Po ukončení televizních zpráv si odmítl vzít hůlku od ochranky, což činiti neměl, protože zakopl na pravou paži, kterou si zlomil,“ upřesnil Jiří Ovčáček pro Blesk Zprávy důvod Zemanova úrazu. Ten se stal v jeho pražské Lumbeho vile.

Ihned poté byl prezident převezen do Ústřední vojenské nemocnice v Praze, kde je nyní operován. „Ale není to věc, který by pana prezidenta ohrožovala na životě. Je to prostě zlomená ruka,“ dodal pro Blesk Zprávy mluvčí.

Na Twitteru dále Ovčáček uvedl, že kvůli nečekanému úrazu bude prezidentův program uzpůsoben rekonvalescenci.

Miloš Zeman (75) se dlouhodobě potýká se zdravotními potížemi jako například s neuropatií dolních končetin, což je hlavní důvod, proč prezident špatně chodí. Kromě toho se v minulosti přiznal, že má problém se sluchem a nízkým tlakem. Dříve také bojoval s cukrovkou, která dle jeho slov „odešla“ a před necelým rokem v říjnu byl ve střešovické nemocnici na rekondičním pobytu.

Související články

Další články