Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus finále MasterChef 2020 Svatba na první pohled

Nejnovější kauzy

Miloše Zemana OBCHÁZÍ SMRT: Druhý mrtvý za pouhý týden!

Zdroj: Profimedia.cz
Druhá smrt
Pouhých osm dní po skonu jednoho z osobních lékařů Miloše Zemana (74) zemřel další důležitý člověk v prezidentově životě. Minulou středu naposledy vydechl podnikatel a vystudovaný právník František Talián (†70). Zemana s "králem Šumavy", jak se mu přezdívalo, pojilo dlouholeté a pevné přátelství.

Prezidenta Miloše Zemana obchází smrt! Před dvěma týdny zemřel při cestě do Číny jeho osobní lékař Petr Halata, pouhých osm dní nato naposledy vydechl jeho dobrý přítel František Talián.

Ten se po sametové revoluci dal na podnikání. Od 90. let se věnoval svému nakladatelství a na rodné Šumavě rozjel i řadu podniků v hotelnictví. Na Bučině vlastnil hotel hotel Alpská vyhlídka, byl i iniciátorem stavby sto metrů dlouhé repliky tzv. železné opony. Tak se v dobách studené války říkalo střežené hranici mezi demokratickým Západem a totalitním Východním blokem.

Se Zemanem se Talián znal dlouhá léta. Za pevnou vazbu se současným prezidentem byl v minulosti několikrát kritizován. Do křížku se dostal i s ekologickými aktivisty kvůli prosazování kácení šumavských stromů napadených kůrovcem. Rovněž se jim nelíbilo, že tam ve velkém skupuje pozemky.

Za své aktivity v jižních Čechách si Talián už kdysi vysloužil přezdívku „král Šumavy“. Žil střídavě v Praze a na Šumavě, zemřel ve věku 70 let.

Související články

Další články