Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Miloš Zeman vyznamená Prymulu a apeluje na občany: Zdvihněte ty zadky a běžte volit

Miloš Zeman vyznamená Prymulu a apeluje na občany: Zdvihněte ty zadky a běžte volit
Zdroj: Twitter/Jiří Ovčáček
+ Další 2 fotografie
výzva
Prezident Miloš Zeman (75) v neděli vzkázal občanům, aby respektovali doporučení odborníků v souvislosti s koronavirem. Zároveň potvrdil, že i přes stanovená opatření proběhne 28. října předávání státních vyznamenání.

"Respektujte názory odborníků. Nenechte se svést názory amatérů, kteří nic nestudovali a nic nepraktikovali," uvedl v neděli prezident Miloš Zeman v rozhovoru pro Frekvenci 1.

Kromě toho Zeman potvrdil, že se 28. října uskuteční udělování státních vyznamenání na Pražském hradě. Všichni budou dodržovat bezpečnostní opatření. "Jsem ochotný připustit, že budou všichni ve Vladislavském sále mít roušky, i zrušení dalších návazných akcí, to jest recepce ve Španělském sále," nechal se slyšet prezident.

Přijde mu nerozumné zrušit kvůli koronaviru státní svátek. Bylo by to podle něj i neuctivé k tradici.

Vyznamená ministra Prymulu

Státní vyznamenání hodlá udělit současnému ministrovi zdravotnictví Romanu Prymulovi. Ten ho požádal, zda by nemohl rok počkat, až se přežene druhá vlna koronaviru, s tím však Miloš Zeman nesouhlasil.

"Je odměňován za zvládnutí první vlny. Myslím si, že si to zaslouží," uvedl prezident. Dodal, že vyznamenáním epidemiologa Prymuly nepřímo oceňuje i všechny zdravotníky, kteří při boji s koronavirem pomáhají.

Prezident se také vyjádřil k volbám, ke kterým dojde už příští týden. Občany Česka vyzval k tomu, aby šli volit. "Zdvihněte sakra ty zadky a uvědomte si, že když nepůjdete volit, může být zvolen někdo, koho byste v životě vy nevolili," apeloval Zeman na občany.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy