Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Miloš Zeman ve vánočním poselství: Nestřílejte na provazochodce, má starostí dost

Zdroj: archiv
projev
Miloš Zeman ve svém vánočním poselstvím velmi vyzýval k očkování a poděkoval všem, kteří se nenechali ovlivnit antirouškaři. Poděkoval také vládě za skvělou práci v těžkých časech a národu řekl, aby si práce vlády vážila. Naopak opozice pak podle něj naprosto selhala a vládě házela klacky pod nohy. Nelibě pak hovořil i o médiích, konkrétně těch, která patří Zdeňku Bakalovi. V neposlední řadě poděkoval dobrovolníkům.

Prezident Miloš Zeman v dnešním vánočním poselství vyzval všechny občany, aby se nechali očkovat proti covidu-19. Lidé by podle něj naopak neměli poslouchat výzvy k nenošení roušek a chování, jako by epidemie neexistovala. Neměli by také podléhat pokušení a vyzývat k dalšímu rozvolňování opatření, i když by to možná bylo populární.

Jarní první vlnu epidemie se podle Zemana v Česku podařilo zvládnout díky tehdejšímu náměstkovi a později i ministrovi zdravotnictví Romanu Prymulovi (za ANO). Zeman za to letos Prymulovi udělil nejvyšší státní vyznamenání Řád bílého lva. "Ale pak jsme usnuli na vavřínech a domnívali se, že jsme epidemii potlačili. Říkala to opozice, která vyzývala k rozvolnění, říkala to vláda a především si to přála celá veřejnost," prohlásil.

Způsobilo to podzimní druhou vlnu epidemie, horší než předchozí, doplnil Zeman. "Jen hlupák opakuje stejnou chybu dvakrát, zatímco inteligent se dopouští zcela nových chyb. Proto si myslím, že bychom neměli podléhat pokušení vyzývat k dalšímu uvolnění, jakkoli populární by to bylo," uvedl. Znamenalo by to ohrožení zdraví, vyšší počet zemřelých a delší boj s epidemií kvůli většímu počtu mezilidských kontaktů, řekl.

Pochlebování vládě a kritika opozice

"Na obzoru je svítání a to svítání se jmenuje očkování. Chtěl bych všechny občany vyzvat, aby se nechali očkovat. A nedali nic na ty, kdo vyzývají, abychom nenosili roušky, abychom se nenechali očkovat a abychom žili tak, jako kdyby tady epidemie vůbec neexistovala. V každém případě bych ještě jednou chtěl poděkovat našim zdravotníků, hasičům, policistům, i vojákům v boji proti epidemii, ale chtěl bych také poděkovat vládě. Vládě, která byla ostřelována médii i opozicí, ale přes některé chyby odvedla poctivou, tvrdou a dobrou práci," vybízel Zeman.

Zeman ve svém projevu mocně chválil vládu, která podle něj odvádí báječnou práci a vyzval, aby se vládě pomáhalo a ne naopak. "Mohu s lítostí konstatovat, že opozice selhala. Stejně tak bohužel selhala i naše média. Zejména nenávistná byla média vlastněná Zdeňkem Bakalou. A já tvrdím, že ti novináři, kteří berou peníze od Zdeňka Bakaly, ať jsou to ti různí Honzejkové, Taberyové, Štětky a další, jsou hodni nejhlubšího opovržení. A právě proto jsem chtěl dnes vyjádřit svoji podporu naší vládě, která bojuje, zatímco jiní pouze mluví. A proto bych vám chtěl říci: Nestřílejte na provazochodce, má starostí dost. Spadneš, Arnoštku," odvolával se na Rozmarné léto.

Ortéza

Zeman dnes poprvé od léta vystoupil bez ortézy na zlomené paži. Po zlomenině na konci srpna podstoupil operaci v Ústřední vojenské nemocnici, lékaři mu do pravé paže implantovali titanový šroub. Od té doby měl Zeman ruku v ortéze. Pondělní vyšetření však podle Hradu dopadlo "velmi dobře" a hlava státu již ortézu nosit nemusí. Po úrazu lékaři uváděli, že doba léčení zraněné paže bude asi šest až osm týdnů.

Související články

Další články