Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Svatba Bohuše Matuše

Nejnovější kauzy

Miloš Zeman ve svém projevu bojovně zvedl pěst: Celý Facebook z něj má legraci!

Zdroj: Facebook
+ Dalších 11 fotografií
Na druhý svátek vánoční měl Miloš Zeman svůj tradiční projev. V něm se snažil shrnout, co se nám v roce 2017 povedlo a co nikoliv. Nemohl si odpustit kritiku EU a tradičně českých médií. V jedné chvíli dokonce bojovně zvedl pěst. Jeho projev se stal ihned terčem vtípků na Facebooku, hlavně na falešném profilu Jiřího Ovčáčka.

Ve svém vánočním poselství Zeman nejdříve přednesl pozitivní zprávy. Česká republika je prý 6. nejbezpečnější zemí na světě a má nejnižší míru nezaměstnanosti v EU. Ekonomický růst patří v Evropě k jednomu z nejvyšších a prý si vedeme lépe než takové Švýcarsko.

"Jsme lepší jak Švýcarsko?" Pan prezident přes svátky leje nonstop?" ptá se Martin na FB a jeho komentář má nejvíc lajků.

"Na co si stěžujeme?" ptá se prezident a dodává, že máme být hrdým a sebevědomým národem.

Pak promluvil Miloš Zeman (73) o stínech v naší zemi. Mezi ně patří nedostatek investic. Ty jsou nízké a klesající. Problémem je i dopravní infrastruktura, zvlášť prý stavba silnice mezi Brnem a Vídní.

Dalším problémem jsou podle něj nepřizpůsobiví občané. Sociální dávky se mají omezit těm, kteří nepřijímají nabízenou práci.

"Muslimové nedorazili, stočili jsme zpět na nepřizpůsobivé (jakože cikáni)," dělá si ze Zemana legraci falešný Jiří Ovčáček

Miloš Zeman dodal, že u nás stále dochází ke zvyšování mezd. Co se mu ale nelíbí, je nadbytečný počet státních úředníků. Zároveň by si přál, aby se důchodcům dostávalo řádných důchodů a nevznikala finanční propast mezi staršími a novými důchodci.

Při komentáři zahraniční politiky zkritizoval NATO. Aliance prý měla důrazně bojovat proti islámským teroristům. V rámci EU se prý máme chovat jako sebevědomý a energický partner. A hned stočil řeč na migrační kvóty.

"Nikdo nám nebude diktovat, koho umístíme na své území. Migrační kvóty skončí v propadlišti dějin," řekl.

Občanům dále optimisticky naznačil, že nová vláda by mohla vzniknout do několika měsíců. Nové volby se prý vyhlašovat nechystá. U této části projevu zamával bojovně pěstí.

"Nemáme se za co stydět, je tu hodně věcí, na které můžeme být hrdí. Zdravý rozum zvítězí nad závistivou hloupostí," uzavřel prezident s tím, že varoval před českými médii.

"Nenechejte se manipulovat českými médii, Českou Televizí. Takže Sputnik. Aeronet, Russia Today?" ptá se Facebook.

Na falešném FB Jiřího Ovčáčka vznikl také vtipný výtah toho nejdůležitějšího, co padlo v projevu. Příspěvek najdete v galerii.

Související články

Další články