Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Miloš Zeman vakcínu vítá: Přes nelásku vůči jehlám se nechám očkovat, řekl prezident

Miloš Zeman vakcínu vítá: Přes nelásku vůči jehlám se nechám očkovat, řekl prezident
Zdroj: Extra.cz
očkování
Prezident Miloš Zeman (76) vítá nejen očkování, ale také zpřísnění opatření. Kromě současné situace promluvil také o tom, jak dlouho bychom mohli zůstat v nouzovém stavu, zkritizoval opozici za věčné "štěkání" a také se vyjádřil k hospodským, kteří otevírají navzdory vládním opatřením.

Prezidentu Miloši Zemanovi se nezdá jako problém samotné očkování, ale spíše očkovací centra. "Není problém s vakcínou, problém je s očkovacími centry. Myslím si, ta dosud nejsou připravena a je to chyba," nechal se slyšet prezident.

V Partii v neděli dopoledne pak prozradil, že se očkovat nechá, tím jde příkladem. "Přes nelásku vůči jehlám se nechám očkovat," vylíčil prezident. "Světlo na konci tunelu je zřejmě až vakcína. A pokud během příštího roku vakcína zabere, tak budeme z nejhoršího venku," uvedl prezident.

Podle něj by stav nouze mohl zůstat až do jara, plánuje ho prý podpořit: "Nejsem odborník, jen jejich názory čtu, ale v podstatě se mluví o tom, že do března nebo do května. To by se dalo zůstat v nouzovém stavu."

Podle Zemana by politici neměli být tak benevolentní, jako tomu bylo v létě, když se všechna opatření rozpustila a rozvolnila. Následkem jsou pak tisíce mrtvých. "Pak máme 10 tisíc mrtvých. Já jsem říkal, že jsem pro drastická zpřísnění. Já vím, že je to nepopulární, ale na druhou stranu je to užitečné," vysvětlil Zeman svůj postoj.

Kritiku ano, ne tu od opozice, míní prezident

V pořadu pak poděkoval vládě za to, jakou odvádí práci. "Nechci ale poděkovat těm, kdo stojí opodál, kdo jenom poštěkávají a kritizují. Mluvím o opozici, o médiích, o nenávistných producentech na sociálních sítích, tzv. hejtrů. Těmhle neděkuju," prohlásil Zeman. Zároveň neměl žádné slitování s opozicí a pěkně si podal jejich přístup.

"Kritika občas oprávněná je, já mám desítky výhrad vůči chaotičnosti a zmatečnosti (vlády), ale něco jiného je kritika 'já bych to dělal takhle' a něco jiného je kritika 'děláte to blbě' a nic víc. Ta druhá je podle mého názoru škodlivá a zbytečná," vysvětlil Miloš Zeman.

V rozhovoru také podotkl, že i kdyby se lidé v restauracích chovali disciplinovaně a dodržovali všechna opatření, stále prý přispívají k šíření nákazy stejně jako antirouškaři. A kompenzační bonus za ušlé zisky se mu nelíbí. "Stát na tohle peníze nemá. Stát není pojišťovna, stát není kasička," odůvodnil svůj pohled.

Přání k Vánocům a vzkaz obyvatelstvu

"Přát k Vánocům něco patetického, jako například 'milujte se' nebo 'mějte se rádi', je velmi snadné a dokáže to každý. Já vás poprosím, abyste se chovali s úctou, což je něco jiného než milovat se, ke všem svým blízkým. Snažili se chápat jejich potřeby a zájmy, a i když vás i blízcí, zejména pak rodina, někdy rozčilují, buďte shovívaví a tolerantní," vylíčil v závěru prezident a ještě odpověděl na dotazy kolem zdravotního stavu. O tom jsme psali ZDE.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy