Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Miloš Zeman v deliriu? Vidím pavouky, lezou po zdi, padají jim nohy, blouznil prý

Miloš Zeman v deliriu? Vidím pavouky, lezou po zdi, padají jim nohy, blouznil prý
Zdroj: Twitter Jiřího Ovčáčka
Zdravotní stav

Miloš Zeman leží už několik týdnů v nemocnici a zatímco Hrad víceméně mlčí, dostávají se na veřejnost útržky informací o prezidentově zdravotním stavu. Deník FORUM24 nyní uvedl, že Zeman byl před převozem do nemocnice v alkoholovém deliriu a blouznil. Nejde přitom o první informace podobného ražení. 

Prezident Miloš Zeman je dobře známý svou láskou k alkoholu. Ta si ale v posledních letech začíná vybírat svou daň. Podle řady informací má totiž hlava státu problémy s játry, kvůli kterým musel údajně vysadit pití. Takový krok ale podle informací FORUM24 vedl k deliriu, které se prý projevilo krátce předtím, než byl Zeman odvezen 10. října do nemocnice.

"Vidím pavouky, jak lezou po stěně a jak jim padají nohy. Vidíte to taky?" měl podle hradních zdrojů říci Zeman krátce před svou hospitalizací v Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) v Praze. Blouznění s halucinacemi má mít na svědomí právě zmíněné delirium. V nemocnici pak byla prezidentovi podle informací deníku zavedena dlouhodobá výživa do dutiny břišní, díky čemuž se Zemanův stav podle lékařů mírně zlepšil. Jinak přijímat potravu nebyl údajně schopen. Podle FORUM24 je při léčbě prezidenta využíván také přístroj Prometheus, který zastává funkci jater.

Nejde přitom o první informaci, že měl prezident blouznit. Když se setkal se svým maďarským protějškem Viktorem Orbánem, měl ho údajně několikrát oslovit Andreji a mluvil na něj rusky. Informoval o tom na základě hradních zdrojů portál Seznam Zprávy.

Zemanův stav se zlepšil

Zeman je hospitalizován od neděle 10. října. Podle jeho ošetřujícího lékaře a ředitele ÚVN Miroslava Zavorala jsou důvodem komplikace provázející jeho chronické onemocnění. Prezidentův zdravotní stav se od té doby díky léčbě v posledních dnech mírně zlepšil, jak oznámila ÚVN. Sdělení zveřejnila s jeho svolením, uvedla na svém webu.

"Se svolením prezidenta republiky pana Miloše Zemana s opatrným optimismem sdělujeme, že díky komplexní léčbě specialistů ÚVN došlo během čtvrtka a pátku k mírnému zlepšení jeho zdravotního stavu," uvedla v pátek 22. října na webu nemocnice její mluvčí Jitka Zinke. Prezident je hospitalizován na jednotce intenzivní péče.


Vyřazený Pítr ze Survivoru o vztahu s Gábi: Jak s jejich láskou zamávaly drby o Andree

Související články

Další články

Nejnovější kauzy