Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2018 Zábava Daisy Lee Horoskop

Nejnovější kauzy

Miloš Zeman urazil amerického velvyslance, pak se Schapirovi musel omlouvat

Miloš Zeman se spletl, jak dokazuje záběr České televize.
Prezident Miloš Zeman a americký velvyslanec v Praze Andrew Schapiro se nemusí. Zeman Schapirovi vyčítá, že se mocně míchá do tuzemské politiky. Nyní prezident obvinil Schapira, že se 28. října neúčastnil oslav státního svátku na Hradě.

Prezident Miloš Zeman (72) tvrdil, že Schapiro nepřišel na Hrad, když se slavil státní svátek. Jenže kamery České televize odhalily, že Zeman je mimo. Schapiro na Hradě přítomný byl, což potvrdil také německý velvyslanec Arndt Freiherr Freytag von Loringhoven, vedle kterého Američan seděl.

Zeman nyní hodil pochybení na Protokol prezidentské kanceláře. „Tuto informaci prezident republiky obdržel od Protokolu prezidentské kanceláře. Pokud by tato informace nebyla správná, prezident republiky se samozřejmě omlouvá panu velvyslanci,“ uvedl hradní mluvčí Ovčáček.

Zeman i Ovčáček nicméně doufají, že nový americký prezident Donald Trump nechá amerického velvyslance v Česku brzy vyměnit.

Mohlo by vás zajímat

Další články