Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Miloš Zeman tvrdí, že novičok se v Česku vyráběl! Na tomto místě jed testovali

Zeman oznámil, že se v Česku vyráběl novičok.
Zdroj: profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
Poté, co ruští představitelé obvinili Česko z toho, že se u nás vyráběl jed novičok, kterým byl otráven dvojitý agent Sergej Skripal v Londýně, nařídil Miloš Zeman (73) věc prošetřit. Nyní přišel s překvapivými závěry. Látka se v zemi skutečně vyráběla a testovala!

„V listopadu minulého roku ve Výzkumném vojenském ústavu MO v Brně byl testován nervově paralytický jed označovaný jako A230. Množství bylo malé, po testování byl zničen,“ oznámil Miloš Zeman (73) na televizi Barrandov.

Látka A230 je podle vojenského zpravodajství klasifikována jako novičok, oponuje však Bezpečnostní informační služba, podle které lze za novičok prohlásit až látku A234.

Ta také kontroverzní záležitost prošetřovala, o výsledcích však informovala pouze prezidenta Zemana. „Vzhledem k tomu, ze zpráva je klasifikována, tedy v režimu utajení, nemůžeme její obsah jakkoliv komentovat," sdělil mluvčí tajné služby Ladislav Šticha. Navzdory tomu šel prezident s informací ven.

Související články

Další články