Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Miloš Zeman svým výrokem o transgender osobách pobouřil davy: Respektuj ostatní, vzkazují mu lidé

Miloš Zeman svým výrokem o transgender osobách pobouřil davy: Respektuj ostatní, vzkazují mu lidé
Zdroj: Profimedia
Čtenáři reagují

Miloš Zeman (76) si výrokem „Tihleti transgender mi jsou opravdu bytostně odporní” poštval proti sobě řadu lidí. Ti prezidenta v komentářích vůbec nešetřili a naopak se do něj naštvaně pustili. Podle mnohých si každý může se svým tělem dělat, co chce, a nechápou prezidentovo podněcování nenávisti.

Prezident Zeman se objevil v pořadu stanice CNN Prima News, kde pronesl velmi kontroverzní výrok na adresu lidí, kteří si nechávají měnit pohlaví. Víte, koho vůbec nechápu? To jsou ti transgender, protože jestliže si necháte přeoperovat pohlaví, tak se dopouštíte trestného činu sebepoškození. Každý operační zákrok je rizikem a tihleti transgender, tak ti jsou mně opravdu bytostně odporní,“ řekl.

Všichni mají být respektováni

Takový výrok okamžitě zvedl ze židlí nejednoho člověka. „Měl by se hlavně už odklidit někam na rybník,” napsal jeden z uživatelů. „Každý člověk by měl být respektován,” myslí si další.

Naopak se ale našli i tací, kteří se Zemana zastávají. „Má pravdu, tak za co se omlouvat? Jsi chlap, chceš být žena, tak si ho ufikni a drž h*bu,” píše jeden z komentujících. Další se přidávají: „Žena má zůstat ženou a muž mužem! Žádné třetí pohlaví neexistuje a ani neexistovalo! Co to jako je? To je tak šílená úchylnost, že se mi z toho chce zvracet,” vyjádřil se velmi naštvaně jeden z uživatelů.
Související články

Další články

Nejnovější kauzy