Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Zeman se znovu vyjádřil k transgender: Ať si místo operace vezmou šaty a oholí se, radí prezident

Miloš Zeman čelí kritice za svůj projev ke kauze Vrbětice, a také za nevhodné chování k moderátorce Terezii Tománkové.
Zdroj: Profimedia
Kontroverze

Prezident Miloš Zeman (76) se v rozhovoru pro MF Dnes znovu vyjádřil k transgender osobám, tedy těm, které si mění pohlaví. Podle něj by si měli muži, kteří se chtějí stát ženou, místo operace obléci šaty, nasadit paruku a nazout lodičky. 

Za svými kontroverzními výroky, které prezident Miloš Zeman pronesl na CNN Prima NEWS o transgender osobách, si prý stojí. Jestliže si necháte přeoperovat pohlaví, tak se dopouštíte trestného činu sebepoškozování. Tito lidé jsou mně opravdu bytostně odporní, zareagoval na transgender lidi Zeman.

V dalším rozhovoru pro MF Dnes k výrokům dodal: „Jestliže odoperujete pohlavní orgány zdravému organismu, je to nepochybně sebepoškozování. Provádí-li to lékař, porušuje Hippokratovu přísahu, která říká, že pacientovi má lékař především neublížit.“ Dodal, že transgender je daleko brutálnější a horší než ženská obřízka.

Ať si vezmou paruku a lodičky!

To ale není vše. Zeman mužům, kteří se chtějí přeoperovat na ženy, doporučuje, aby si místo operace obstarali ženské šaty, nazuli lodičky, na hlavu dali paruku a nezapomněli se oholit.A v takovém případě mohou mít pocit, že jsou ženy,“ dodal prezident.

Tyto výroky okamžitě pobouřily nejen transgender osoby, ale i širší veřejnost. Transgender lidé argumentují, že když si změní pohlaví, cítí se šťastnější a pohlavní orgán jim v životě překáží. „Dovedu si představit léčení duší. Ale léčení duší bude spočívat v tom, že budete komunikovat s psychologem, s psychoanalytikem, s psychiatrem, že tam bude i nějaká medikace. Ale představte si hluboký operativní zákrok – opakuji ještě jednou, že do zdravého organismu – a já se vás zeptám: Pokud odsuzujete ženskou obřízku, což je barbarský zvyk, tak proč neodsuzujete i transgender?“ uvedl dále Zeman a dodal, že obřízka je součást zejména arabské kultury a není proti vůli ženy.

Otevřený rozhovor s Anetou Vignerovou o návratu ke Kolečkovi: Je to na dobré cestě, třetí šanci ale nedostane, tvrdí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy