Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tereza H. Výměna manželek The Voice Ewa Farna

Nejnovější kauzy

Miloš Zeman schvaluje: Malý přestupek se bude řešit domluvou!

+ Další fotografie
prezident rozhodl
Už od ledna budou mít policisté právo řešit malé přestupky pouhou domluvou bez nutnosti zaznamenání. Bude to umožněno díky novele zákona, kterou dnes podepsal prezident Miloš Zeman. Novela má především snížit administrativu.

V poslední době bylo poukazováno na administrativní zátěž policie, která nyní přestupky řeší pomocí pokut nebo napomenutí. Předkladatelé novely použili především tento argument a tak se od ledna vrátíme k postupům, které platily před reformou přestupkové legislativy, která je v platnosti od června 2017.

Důvodová zpráva vysvětluje, v jakých situacích bude domluva preferována před pokutou. „Domluva přitom bude využívána zejména v případech, kdy míra společenské škodlivosti daného činu je natolik nízká, že uložení pokuty by bylo s ohledem na závažnost přestupku a osobu pachatele nepřiměřené,“ tvrdí Zdeněk Ondráček z KSČM.

Mohlo by vás zajímat

Další články