Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Počasí Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Miloš Zeman s královnou a Donaldem Trumpem: Hlavy států v paláci jednají o NATO

Zdroj: Facebook
summit
V úterý začal v Londýně summit lídrů zemí Severoatlantické aliance. Britská královna Alžběta II. (93) uspořádala při příležitosti 70. výročí vzniku NATO slavnostní recepci, na kterou se dostavily hlavy členských států. Nemohl tedy chybět ani Miloš Zeman (75).

Do hlavního města Spojeného království Velké Británie a Severního Irska na summit přijeli lídři členských zemí NATO. Jejich setkání je výjimečné především proto, že aliance slaví 70 let od svého založení.

Z Prahy prezident Miloš Zeman do Británie odletěl v úterý krátce před polednem, po páté hodině odpolední už přijížděl do Buckinghamského paláce a v 18:10 již seděl společně s ostatními hlavami států na židlích, na kterých pořizovali společnou fotku.

Snímek si Zeman odnese i ze středečního zasedání hlav států a předsedů vlád. Na zasedání se světová média zaměří především na Donalda Trumpa, který chce podle amerického tisku snížit příspěvek USA do rozpočtu NATO. Naopak Česká republika chce svůj příspěvek zvýšit o 42 milionů korun. Hovořit se ale bude především o budoucnosti aliance.

Související články

Další články