Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Miloš Zeman promluvil k národu: Chce přísnou policii a pokuty všem odpíračům roušek

Miloš Zeman promluvil k národu: Chce přísnou policii a pokuty všem odpíračům roušek
Zdroj: CNN Prima News
+ Další 3 fotografie
PROJEV
Prezident Miloš Zeman v pátek večer promluvil na kanálu CNN Prima News k národu na téma koronaviru. Zdůraznil zvyšující se počty nakažených, vážně nemocných i těch, kteří nemoci covid-19 podlehli. Poděkoval zdravotníkům za jejich práci a nezapomněl zmínit téma odpíračů roušek, které by měla policie nyní přísněji hlídat a pokutovat.

Prezident České republiky Miloš Zeman v pátek přednesl mimořádný projev týkající se pandemie koronaviru. Národu připomenul, že epidemiologická situace v naší zemi se zhoršuje. Stoupají nejen počty nakažených, ale i počty hospitalizovaných a bohužel i zesnulých.

Podle prezidentova projevu, který byl vysílán na stanici CNN Prima News, může o lidské životy bojovat každý z nás. K poděkování zdravotníkům připojil i výzvu občanům, v níž zdůraznil, že aktuálně jedinou účinnou zbraní v boji proti koronaviru jsou roušky.

Antirouškaři podle Zemana poškozují naši společnost a lidé by měli vnímat jen a pouze názory odborníků, protože jedině oni mohou být nápomocní. Za takového považuje i ministra zdravotnictví Romana Prymulu, kterého označil za vítěze nad první vlnou a věří mu i v té druhé.

Přísnější policie a pokuty

Miloš Zeman důrazně připomenul nutnost a důležitost nošení roušek, které mnozí odmítají. S antirouškaři nechce o ničem diskutovat, ba naopak požádal ministra vnitra Jana Hamáčka, aby je Policie České republiky pokutovala, pokud nebudou mít roušku nasazenou tam, kde je jejich nošení povinné. K podobnému kroku už přistoupila například Francie.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy