Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Miloš Zeman popsal, jakou si přeje smrt: Prezident si prý svůj pohřeb z vrchu pohlídá

Zdroj: Profimedia
přání
Prezident Miloš Zeman (75) se dotkl často tabuizovaného tématu a promluvil o vlastní smrti a následném pohřbu. Ve vysílání Českého rozhlasu zmínil, jakým způsobem by si přál odejít na věčnost a řekl, že svůj pohřeb si hodlá shůry kontrolovat.

Podle prezidenta Miloše Zemana je umírání v jeho věku už normální. Stejně jako spousta lidí, kteří nad smrtí přemýšlí, hlava státu si přeje na onen svět odejít ve spánku. „V mém věku už je to normální a pochopitelně každý z nás si přeje, když umře, aby umřel ve spánku a aby ho nic nebolelo,“ řekl Zeman v Českém rozhlasu.

Ačkoliv jako prezident svůj pohřeb úplně neovlivní, má Miloš Zeman jasno v tom, že si ho z výšky pohlídá a bude dohlížet na jeho průběh. „Podle protokolu, který já neovlivňuji, mě asi bude čekat státní pohřeb, no a já budu z výšky kontrolovat, jestli rakev na lafetě je správně umístěna, jestli koně, které tu lafetu táhnou, jsou dostatečně vyživováni, aby to nebyly nějaké herky, a jestli generálové, podle protokolu, jsou seřazeni za lafetou a pochodují,“ popsal Zeman své představy.

Rozjímání nad smrtí bylo u hlavy státu zřejmě vyvoláno blížící se lékařskou prohlídkou. Tentokrát se do nemocnice dle svých slov vypravil kvůli vyšetření sluchu. Žertovně dokonce popíchl své příznivce k tomu, aby mu drželi palce. Pokud by prý vyšetření dopadlo špatně, Česká republika by měla hluchého prezidenta.

Související články

Další články