Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Miloš Zeman po operaci zlomené ruky: Ukázal se s ortézou a úsměvem na tváři v Lánech

Miloš Zeman po operaci zlomené ruky: Ukázal se s ortézou a úsměvem na tváři v Lánech
Zdroj: Twitter/Jiří Ovčáček
+ Dalších 6 fotografií
zranění
Miloš Zeman se ukázal po náročné operaci ruky. Prezident odjel na zámek do Lán, kde natočil rozhovor pro pořad Partie. V Lánech nyní podstupuje rekonvalescenci, která může trvat až osm týdnů. Ani přes zranění ho ale neopouští dobrá nálada a stále se usmívá.

Po propuštění z Ústřední vojenské nemocnice v Praze Miloš Zeman (75) odjel do Lán, kde podstupuje rekonvalescenci. Tam poskytl rozhovor pořadu Partie, který se má odvysílat na televizi Prima v neděli 6. září.

Kvůli vážnému zranění ruky byl Zemanovi voperován titanový šroub. Nyní prezidentův tiskový mluvčí Jiří Ovčáček sdílel fotografie, na kterých se Zeman i přes ortézu na ruce usmívá od ucha k uchu.

Prezident si zranění způsobil 25. srpna, poté co vstal od televize, aniž by použil svou hůl. Pomoc ochranky také odmítl a následně upadl. Zeman se potýká s nemocí zvanou polyfunkční neuropatie. Kvůli neurologické komplikaci hůře cítí nohy. Po čtyřech dnech v nemocnici se má zotavovat šest až osm týdnů.

Prezident byl kvůli svému zranění nucen zrušit návštěvu Jihomoravského kraje. Se zotavujícím se Zemanem se chystají setkat i premiér Andrej Babiš (66) a vicepremiér Jan Hamáček. Společně mají projednávat odvolání šéfa Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Petra Rafaje.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy