Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Miloš Zeman odmítá debatu s Jiřím Drahošem. Posílá za sebe Ovčáčka. Co mu na to Drahoš vzkázal?

Miloš Zeman odmítá jakékoli debaty. Výjimku má TV Barrandov.
Zdroj: Profimedia
+ Dalších 10 fotografií
Prezident Miloš Zeman (73) nechce jít do debaty se svým protikandidátem Jiřím Drahošem (68) a posílá za sebe do předvolebních debat mluvčího Jiřího Ovčáčka (38). S tím ale Drahoš mluvit odmítá a připojuje se k němu i další adept na prezidenta Marek Hilšer (41). Jak se k celé situaci vyjádřili?

Prezident Miloš Zeman (73) odmítá předvolební debatuJiřím Drahošem (68) a ostatními kandidáty. Drahoš se proti němu ostře vymezil. Není jediný, komu Zeman zvedl mandle. Svoje k tomu řekl i Marek Hilšer.

Jiří Drahoš se na svém twitterovém účtu vyjádřil takto: „Miloš Zeman s námi odmítá diskutovat. Přijmout pozvání k diskusi v TV Barrandov s jeho mluvčím je zbytečné; před zákonem jsme si v kampani rovni. Navrhuji tímto ostatním kandidátům, aby tedy do diskuse s panem Ovčáčkem i oni vyslali své mluvčí. Jsem připraven učinit totéž."

Obdobný postoj má další kandidát Marek Hilšer. „S Ovčáčkem diskutovat nebudu. Má to být diskuse kandidátů, ne podržtašek. Jestliže na to Miloš Zeman už fyzicky nemá, ať to řekne voličům otevřeně a nehraje s nimi nečestnou hru,“ napsal na stejné sociální síti Hilšer.

Ovčáček ale „svého“ pana prezidenta obhajuje a tvrdí, že jen plní to, co slíbil. „Pan prezident dodrží svůj závazek, který veřejně oznámil 10. března 2017, tedy že nebude chodit do žádných takových debat, a to platí i pro debaty mezi prvním a druhým kolem. Pan prezident se zavázal, že nebude útočit na své protikandidáty a takový formát taková debata neumožňuje,“ řekl iDNES.cz Ovčáček. Výjimkou je majitel televize Barrandov Jaromír Soukup. Do jeho pořadu prezident chodí rád.

Navíc se v Praze nedávno vyrojily billboardy a plakáty, které propagují Zemanovo znovuzvolení. Zeman ale jakoukoli účast na kampani odmítá.

Související články

Další články