Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Miloš Zeman o koalicích bez hnutí ANO: Je to nesportovní spiknutí poražených

Miloš Zeman o koalicích bez hnutí ANO: Je to nesportovní spiknutí poražených
Zdroj: se souhlasem J. Ovčáčka
+ Další 3 fotografie
prezident
Prezident Miloš Zeman (76) v neděli vystoupil v pořadu Partie Terezie Tománkové. Tam promluvil o krajských volbách, které skončily v sobotu 3. října. Podle něj se některé strany nesmířily s porážkou a vytváření koalicí proti vítěznému hnutí ANO považuje za nesportovní chování.

Po letošních krajských a senátních volbách prezident Miloš Zeman (76) osobně pogratuloval premiérovi Andreji Babišovi (66) k vítězství hnutí ANO. "Vítězi se má blahopřát a nemá se mu závidět," objasnil prezident s tím, že všechny ostatní strany jsou v podstatě poražené.

"Je to především ČSSD. Poněkud oslabila i ODS, i když tam je otázka, jak to měříte. Když měříte čisté hlasy, tak ztratila, když koalice, tak získala," uvedl, s tím, že ztratili i komunisté. Za neúspěchem jakékoliv politické strany podle něj stojí z 80 procent předsedové nebo místopředsedové stran.

Přesto, že ČSSD ve volbách neuspěla, předseda strany Jan Hamáček ze svého postu neodešel. To Zeman považuje za dobrý krok. "Je to velmi správně, protože za ním stojí mnohem horší lidé než je on. Mám tím na mysli jeho místopředsedy," dodal.

Spiknutí proti ANO

Mimo jiné se Zeman vyjádřil k povolebnímu jednání mezi některými politickými stranami. "Vítěz voleb by si měl dohodnout nějakou koalici, bohužel v české politické realitě je taková vzpoura méně schopných, nebo chcete-li, vzpoura poražených. Tyto strany pak vytvoří proti vítězi voleb vlastní splácanou koalici, což není sportovní," vyjádřil se prezident a přirovnal tvoření koalicí k olympiádě, při které výherci druhého a třetího místa svrhnou prvního ze stupínku a obsadí ho. Vítěz podle něj v tuto chvíli nemá šanci jednat.

Související články

Další články