Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) StarDance 2019 Extra Host (pořad) sametová revoluce

Nejnovější kauzy

Miloš Zeman na natáčení a problémy s hmyzem: 7 zajímavostí o filmu Čertoviny, které jste nevěděli!

+ Dalších 5 fotografií
pohádka
Čertoviny jsou česká filmová pohádka režírovaná Zdeňkem Troškou. Snímek je inspirovaný pohádkovou tvorbou Jana Drdy, Josefa Lady a dalších spisovatelů. Hlavními hrdiny jsou dva nešikovní čerti, Popelák a Uhelák. Oba se snaží dostat hříšné duše do pekla, což v případě těchto trumberů působí úsměvně. Podobně úsměvné jsou i zajímavosti z natáčení této originální pohádky.

Stalo je jednou, že se v pekle uklízelo. Čerti se jen hemžili, ale protože si k práci neuměli šikovně zajít, navzájem si překáželi a klopýtali jeden přes druhého, prostě hotový blázinec. Toho zmatku využili dva mladí čerti, kteří schválně překáželi ještě víc. A pak se to stalo. Jeden zakopl, padl na druhého a oba povalili kotel s hříšnou duší. Toho využila hříšná duše. Rozběhla se k otevřené bráně, kterou zrovna staří čerti větrali a než se kdo nadál, byla pryč. Bylo zle. Luciper se rozhodl pro trest – čerti musí jít na svět a každý přivést do pekla jednu hříšnou duši. Pak jim bude odpuštěno. David Prachař a Dominick Benedikt jako Popelák a Uherák baví děti i dospělé, kteří ale netuší o zajímavých událostech, které se odehrály na natáčení!

Na stejném statku, se natáčely Čertoviny, točil Troška před 20 lety pohádku Z pekla štěstí.

Na natáčení v Jižních Čechách se přijel podívat i prezident republiky Miloš Zeman.

David Gránský se kvůli roli hraběte musel naučit jezdit na koni.

Zdeněk Troška se k čertům vrací poněkolikáté – ať už to byly pohádky Z pekla štěstí, Čertova nevěsta či čert z Princezny ze mlejna.

Sara Sandeva měla při natáčení problém s tím, že musela venku běhat bosá. Má totiž fóbii z hmyzu a film se točil v létě.

Ve filmu se objevuje část jihočeského baroka lidového umělce Jakuba Bursy, který je shodou okolností prapředek režiséra Zdeňka Trošky.

V příběhu chybí tradiční princezna.

Věděli jste o těchto zajímavostech?

Mohlo by vás zajímat

Další články