Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Miloš Zeman měl z funkce odstoupit už dávno! Je jen figurkou v rukou kamarádů, píší lidé

Miloš Zeman čelí kritice za svůj projev ke kauze Vrbětice, a také za nevhodné chování k moderátorce Terezii Tománkové.
Zdroj: Profimedia
Názory čtenářů

Prezident Miloš Zeman (76) je již několik dní v Ústřední vojenské nemocnici, v níž byl hospitalizován kvůli dehydrataci. Lidé na sociálních sítích se k jeho stavu ihned začali vyjadřovat a rozdělili se na dva tábory: na ty, kteří si přejí, aby kvůli zdravotním indispozicím odstoupil, a ty, kteří chtějí, aby zůstal do konce volebního období. 

Současná hlava státu Miloš Zeman odjel do pražské Ústřední vojenské nemocnice minulé úterý a od té doby se v ní zdržuje. Podle mluvčího Jiřího Ovčáčka to bylo kvůli dehydrataci a lehkému vyčerpání. V nemocnici podstoupil sérii vyšetření, která ale nezjistila problémy ohrožující prezidenta na životě.

Lidé na sociálních sítích se však začali v komentářích dušovat, že by měl kvůli svým zdravotním obtížím odejít předčasně z prezidentského křesla. „Má spoustu zdravotních problémů a měl by už odpočívat v klidu doma u své rodiny. Navíc si myslím, že by prezidenti měli mít funkci jen do určitého věku,” napsal jeden z uživatelů. „Už měl odstoupit dávno, stejně je tam jen figurka v rukou kamarádů,” nebál se vyjádřit svůj názor další komentující.

Jen ať zůstane!

Naopak se ale našli i tací, kteří tvrdí, že zdravotní problémy nejsou důvodem, proč by měl být odvolán z postu prezidenta nebo z něj sám odcházet. „Zdravotní indispozice, pokud se tedy nejedná o duševní poruchu, není a doufám nikdy nebude důvodem k odvolání prezidenta republiky zvoleného v řádných volbách,” nechal se slyšet. „Proč by odstupoval? Nohy k myšlení nepotřebuje a jinak mu to pálí,” píše další.

Někteří rovněž říkají, že bývalý prezident Václav Havel (75) také na postu zůstával, přestože ho trápily zdravotní problémy i stáří. Nevidí proto důvod, proč by měl odcházet Zeman.

Související články

Další články