Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Zeman o sobě 120 minut nevěděl. Operace ruky proběhla standardně, řekl pro eXtra Ovčáček

Zeman o sobě 120 minut nevěděl. Operace ruky proběhla standardně, řekl pro eXtra Ovčáček
Zdroj: Se souhlasem TONDA TRAN / CNC / Profimedia
+ Další 3 fotografie
zlomenina ruky
Prezident Miloš Zeman (75) se ošklivě zranil při pádu bez hůlky a byl převezen včera večer do Ústřední vojenské nemocnice v Praze se zlomeninou pravé ruky. Žádné ohrožení na životě na stole není, ale přeci jen se teď bude muset hlava státu víc šetřit a uzpůsobit tomu svůj program. Operace, která trvala dvě hodiny probíhala v celkové narkóze. Mluvčí hlavy státu Jiří Ovčáček pro eXtra uvedl, jak na tom prezident je.

"Dobré ráno, operace zlomené pravé ruky proběhla standardním způsobem, nyní je pan prezident ve standardní pooperační péči," potvrdil exkluzivně pro eXtra.cz mluvčí prezidenta republiky.

"Pan prezident byl dnes večer kvůli úrazu ruky hospitalizován v ÚVN v Praze. Pan prezident podstoupí operační zákrok zraněné paže. Nejde o stav ohrožující na životě, pan prezident je v kontaktu s rodinou a spolupracovníky," napsal v úterý večer mluvčí Miloše Zemana Jiří Ovčáček na Twitter. Dodal, že se jeho program změní kvůli rekonvalescenci.

Miloš Zeman si odmítl vzít hůlku

Ovčáček hned ve středu ráno také poděkoval všem, kteří Miloši Zemanovi drží palce a myslí na něj. "Klidný den, milí přátelé. Děkuji vám všem, kteří myslíte na pana prezidenta," napsal Ovčáček a přidal fotku se sochou Panny Marie. Podle iDnesu už ve středu ráno mluvčí potvrdil, že operace trvala 1,5 až 2 hodiny.

"Pan prezident se každý večer dívá na televizní zpravodajství. Po ukončení televizních zpráv si odmítl vzít hůlku od ochranky, což činiti neměl, protože zakopl na pravou paži, kterou si zlomil," vylíčil v úterý ošklivý pád mluvčí pro Blesk Zprávy.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy