Prezident Miloš Zeman svým prohlášením pěkně vyděsil Čechy. V rozhovoru pro Český rozhlas sdělil, že se na území České republiky potuluje člověk z oblasti afrického Maghrebu, který je podezřelý z toho, že by mohl spolupracovat s islámskou teroristickou organizací.

Moderátor Českého rozhlasu prezidentovi sdělil, že tímto výrokem by mohl vyděsit značnou část občanů Česka. Na to mu Zeman odpověděl, že je to nesmysl, jelikož jeho vyjádření je velmi neurčité. Nejsme si jistí, zda tenhle argument Čechy dostatečně uklidní.

„Právě proto jsem neřekl jeho jméno. To už by bylo porušení, a jestliže jenom řeknu, že je z Maghrebu, tak vy jistě víte, že Maghreb zahrnuje Maroko, Tunisko, Alžírsko, a dokonce Libyi, tak tato informace je natolik neurčitá, že nikoho kromě tohoto člověka neohrožuje, ale já bych si dokonce přál, aby byl ohrožen,“ sdělil Miloš Zeman.

Nic podrobnějšího, co by se mělo týkat člověka podezřelého z kontaktů na teroristickou organizaci, však neprozradil. Ministr Chovanec tuto informaci nepotvrdil, ale ani nevyvrátil.