Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Miloš Zeman byl propuštěn z nemocnice: Zotavovat se bude na oblíbeném místě

Miloš Zeman čelí kritice za svůj projev ke kauze Vrbětice, a také za nevhodné chování k moderátorce Terezii Tománkové.
Zdroj: Profimedia
+ Další 4 fotografie
prezident
Prezident Miloš Zeman (75) byl propuštěn do domácího léčení z Ústřední vojenské nemocnice. Tam byl od úterý, když si zlomil pravou ruku při ošklivém pádu a musel na operaci. Mluvčí Jiří Ovčáček na sociálních sítích informoval o tom, že se bude zotavovat na zámku v Lánech, kde běžně řeší své pracovní povinnosti. Podle kancléře Vratislava Mynáře bude rekonvalescence trvat několik týdnů.

Po operaci pravé ruky a čtyřech dnech v nemocnici byl prezident Miloš Zeman propuštěn z Ústřední vojenské nemocnice. Jak informoval jeho mluvčí Jiří Ovčáček, zotavovat se a odpočívat bude na zámku v Lánech

"Dobrá zpráva! Pan prezident opustil Ústřední vojenskou nemocnici, nyní bude pobývat v Lánech, probíhat zde bude domácí rekonvalescenční péče. Pan prezident pozdravuje všechny lidi dobré vůle," vzkázal Ovčáček na Twitteru.

Ošklivý pád a zlomenina ruky

"Podle informací od ošetřujících lékařů a pana profesora Zavorala proběhla operace standardně, bez jakýchkoli komplikací a trvala necelou hodinu," popsal už ve čtvrtek pro TN.cz hradní kancléř Vratislav Mynář s tím, že prezident bude nosit ortézu. Dodal, že pokud bude vše v pořádku, bude prezident z nemocnice propuštěn v sobotu nebo v neděli

Ke zranění došlo v úterý večer, když se prezident Zeman po večerních zprávách zvedl z křesla a odmítl od ochranky svou hůl, kterou potřebuje k chůzi. Hned nato ošklivě upadl a zlomil si pravou paži. Práce mu chvíli stála, ale rozhodně ji neplánuje dále odkládat.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy