Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Miloš z Ulice žije se známou novinářkou: Teď bude balit sestřičky v Anatomii života

Herec Jiří Štrébl a jeho partnerka, známá novinářka Renata Kalenská
Zdroj: Profimedia.cz
NOVÝ SERIÁL
Herec Jiří Štrébl se vymyká z obvyklého profilu tím, že jeho cesta k divadlu byla neobvyklejší než u jeho kolegů. Přesto se dokázal prosadit a v novém seriálu Anatomie života ho uvidíme v roli charismatického anesteziologa Petra Gregora, kde bude laškovat se sestřičkami. V osobním životě je přitom šťastný se známou novinářkou Renatou Kalenskou.

Představitel Miloše Knoblocha ze seriálu Ulice nikdy herectví nestudoval. K účinkování v divadle se dostal v podstatě náhodou - jednou zaskakoval v malé roli v amatérském souboru a od té doby ho divadlo nepustilo. Během studií na Vysoké škole ekonomické pak zkusil konkurz do A Studia Rubín, kam ho vzali do angažmá. Začátky ovšem nebyly jednoduché, a jak sám říká, byly doby, kdy jako herec neměl ani na rohlík.

Ulice ho proslavila

Od té doby ale uběhlo spoustu času a Jiří Štrébl se mezitím uchytil především jako představitel bezcharakterních záporáků, což se s ním drželo dlouhou dobu. Takto začínal i v Ulici, kdy se ale postupem času jeho postava přeměnila. V posledních letech jej ovšem začali režiséři obsazovat do kladnějších rolí.

Velkou příležitost dostal například v seriálu Vraždy v kruhu, kde hrál podplukovníka Karocha. Následovaly seriály Bez vědomí, Živé terče nebo snímky Polednice a Hra. Momentálně ho můžeme sledovat například v seriálu Kukačky, kde hraje otce Marka Adamczyka, i když to opět není zrovna kladná role.

Jiří Štrébl v Anatomii života

V seriálu Anatomie života uvidíme dvaašedesátiletého herce jako anesteziologa Petra Gregora. Ten nastupuje na oddělení a do oka mu hned padne sestřička Táňa v podání Martiny Preissové. Gregor je čerstvě rozvedený a má dvě děti z předchozího manželství. Otázkou je, jestli jsou on a Táňa připraveni na nový vztah, obzvlášť takový, který může ovlivnit i jejich fungování v nemocnici.

Jiří Štrébl žije se známou novinářkou

Jiří Štrébl má mladší sestru, herečku Alenu Štréblovou. Stejně jako její bratr také Alena začínala v A Studiu Rubín. Alena je od roku 2016 členkou činohry Národního divadla, kde Jiří také hostuje. Mimo to ho můžeme vidět v Divadle Na Zábradlí nebo Divadle Palace. Jiří Štrébl momentálně žije se svou o patnáct let mladší přítelkyní, novinářkou Renatou Kalenskou a má děti Eduarda a Ester, které žijí v Izraeli. V minulosti byla jeho partnerkou herečka Vanda Hybnerová, kterou si po třech letech málem vzal za manželku. Ze svatby ale na poslední chvíli sešlo.

Související články

Další články