Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Miloš Vystrčil přišel uctít památku: Připomínejme dětem, co se dělo před rokem '89, míní

Miloš Vystrčil přišel uctít památku: Připomínejme dětem, co se dělo před rokem '89, míní
Zdroj: extra.cz
+ Dalších 6 fotografií
17. listopad
Památku 17. listopadu přišel uctít i předseda Senátu Miloš Vystrčil (60). Mezi davem se prodral s obrovským věncem a krátce poté řekl pár vět novinářům. Ačkoliv je v současné době situace velmi ovlivněna pandemií, i nadále je potřeba podle něj bránit svobodu a demokracii. Na místě byl také rektor Karlovy univerzity Tomáš Zima (54), který chválil občany.

"Nesmíme zapomenout bránit svobodu a demokracii, i přesto, že tu máme koronavirus a restriktivní nařízení," uvedl Miloš Vystrčil na Národní třídě. "Měli bychom zavzpomínat a uvědomit si, že základem demokracie je vzdělání. Měli bychom studentům a dětem připomínat, co se dělo v roce 1989 a předtím," zdůraznil předseda Senátu.

Pochvala pro občany republiky

Kromě Vystrčila se na místo dostavil také známý rektor z Univerzity Karlovy Tomáš Zima, aby uctil památku. "Je to významný den našich dějin, znamená pro mě den svobody a demokracie. Je to den, kdy studenti projevili svoji odvahu před 31 lety i v roce 1939," připomněl rektor.

"Jsem rád, že lidé dorazili v rouškách a dodržují odstupy. Je tu mnohem méně lidí než předchozí roky, ale to je pochopitelné. Žádnou akci jsme zde letos (UK) nepořádali, ale věřím, že si to každý připomene po svém," pochválil občany Zima za to, že dodržují vládní nařízení v souvislosti s koronavirem.

Další rána pro Veronicu Biasiol. Po vlně hejtů během Miss jí ublížila vlastní maminka. Kráska přiznala velké zklamání

Související články

Další články

Nejnovější kauzy