Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Miloš Vystrčil byl znovu zvolen předsedou Senátu: Získal absolutní většinu hlasů

Předseda senátu Miloš Vystrčil.
Zdroj: Se souhlasem České televize
předseda Senátu
Předsedou Senátu zůstane Miloš Vystrčil (ODS). V tajné volbě dnes dostal 73 ze 77 senátorských hlasů. Vystrčil byl jediným kandidátem na šéfa horní komory, jak se už před volbou dohodly senátorské frakce.

Předsedou Senátu nadále zůstane Miloš Vystrčil. Výsledky hlasování oznámil předseda volební komise Jan Tecl (ODS), tři hlasy byly podle něj neplatné.

Schůze horní komory nyní pokračuje volbou místopředsedů Senátu. Budou nově čtyři. Kandidáty jsou znovu Jiří Růžička a Jan Horník z klubu Starostů a Jiří Oberfalzer z klubu ODS a TOP 09. Miluši Horskou má v místopředsednické funkci vystřídat její kolegyně z klubu KDU-ČSL Jitka Seitlová.

Předseda Senátu Vystrčil

Vystrčil po volbě uvedl, že si důvěry cení. Požádal senátory, aby vůči němu nadále zůstali "vlídní, ale neúprosní". Senát je podle předsedy horní komory Miloše Vystrčila hrdou lodí s vlastním kompasem, který by nadále neměl podléhat účelově orientovaným rádcům nebo neomylnému vůdci. Vystrčil to dnes uvedl v kandidátské řeči před volbou šéfa horní komory na další dva roky, v níž byl podle dohod senátorských frakcí jediným kandidátem. V tajné volbě poté dostal 73 ze 77 hlasů.

"Osobně si přeji, aby Senát nepodléhal žádnému účelově orientovanému rádci, aby se nikdy neupínal k žádnému neomylnému a vševědoucímu vůdci. Přál bych si, aby Senát nadále zůstal hrdou lodí s vlastním kompasem," uvedl Vystrčil.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy