Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Miloš Říha doufal, že dovede tým k medaili: MS v hokeji ale zřejmě nebude

Zdroj: profimedia.cz
+ Další 3 fotografie
hokej prý nebude
Miloš Říha končit nehodlá. Trenéra reprezentace chce ruský Čeljabinsk Jednašedesátiletý Miloš Říha plánoval, že se s českým týmem rozloučí na květnovém mistrovství světa ve Švýcarsku. Jenže šampionát se kvůli koronavirové ráně nejspíš neuskuteční a známý bouřlivák se už na lavičce národního týmu neobjeví. Do důchodu se však nechystá.

Miloš Říha loni dovedl český tým k "bramborové" medaili, letos ale věřil, že čekání na cenný reprezentační kov už prolomí. Česká reprezentace měla příslib účasti třeba od Davida Pastrňáka, jenže šampionát se ve Švýcarsku nejspíš neuskuteční. Říhova mise se tak v tichosti uzavře a ve funkci jej nahradí Filip Pešán. Říha se však o svou budoucnost bát nemusí, protože o služby zkušeného kouče mají údajně zájem v ruské KHL, kde už dříve vedl Mytišči, Spartak Moskva, Petrohrad a Omsk.

Povede Hyku se Sedlákem?

Podle telegramového kanálu Hokej bez diváků okolo Říhy krouží Traktor Čeljabinsk, jehož barvy hájí také čeští útočníci Tomáš Hyka a Lukáš Sedlák. V současné době je však Říha údajně až druhou volbou. Tradiční ruský klub si totiž na lavičku přeje Anvara Gatiatulina, který bude do konce letošního dubna asistentem trenéra v Petrohradu, nicméně Čeljabinsk už vedl a teď by se do známého prostředí mohl vrátit. Pokud však námluvy s Gatiatulinem padnou, tak by volba měla padnout právě na Říhu, jenž by ve funkci nahradil Vladimira Jurzinova mladšího, který klub přebral loni v listopadu. S Traktorem však ve Východní konferenci obsadil až jedenácté místo a na lavičce klubu tak pravděpodobně skončí.

Ještě rok nebo dva

Říha by se nabídce z KHL nejspíš nebránil. "Pokud se taková možnost objeví, budu velmi rád a dokončím tam svou kariéru. Moc se mi líbilo pracovat ve vaší zemi," řekl už v prosinci v rozhovoru pro ruský Sport Express. "Musím ale počkat, jestli něco přijde, sám se nabízet nemůžu. Každý zná mé plusy i mínusy, stejně jako mé výsledky. Ještě rok nebo dva bych ale v Rusku klidně pracoval," dodal Říha, který by se v Čeljabinsku mohl potkat také s reprezentačním gólmanem Romanem Willem ze švédského Rögle, o jehož služby má Traktor údajně velký zájem.

Související články

Další články