Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Miloš Říha (†61) neměl šanci na život: Jak přesně zemřel slavný hokejový trenér

Miloš Říha (†61) neměl šanci na život: Jak přesně zemřel slavný hokejový trenér
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další fotografie
Miloš Říha
O tom, že byl Miloš Říha před dvěma týdny hospitalizován v pražském IKEMu, se vědělo. Málokterý hokejový fanoušek si připouštěl, že by šlo o něco vážného. O to více šokující pak byla úterní zpráva, že hokejový stratég v pouhých 61 letech nečekaně zemřel. Podle všeho mu údajně selhaly orgány.

"O jeho hospitalizaci jsme věděli, zpráva o jeho smrti nás ovšem překvapila a zarmoutila," byl Říhovým odchodem zaskočen i samotný šéf českého hokeje Tomáš Král Miloš Říha ve své kariéře nechával na ledě vše, ať už jako hokejista nebo jako trenér. Pro svůj tým vždy dýchal a stejný bojovník, jako byl na ledě, byl i ve svém životě.

Byl převezen v kritickém stavu

Ten nejdůležitější boj ale prohrál. V úterý v nemocnici podlehl dlouhodobým zdravotním problémům. Podle informací Blesku, měly trenérovi selhat organány, především játra a slinivka. K tomu mělo dojít v Banské Bystrici, kde ho také hospitalizovali. Odtamtud byl následně převezen do Institutu klinické a experimentální medicíny v pražské Krči

Tam se ale podle Blesku dostal v kritickém stavu, a navíc v bezvědomí. Musel tak být ihned operován, ani to už ale nepomohlo. Říha zdravotním potížím podlehl. „Poslední měsíc byl velký boj, děkuji celé rodině a všem blízkým, kteří byli při nás a snažili se ze všech sil. A tátovi bych chtěl za všechno, co dělal vždy pro ostatní, od srdce poděkovat,“ uvedl včera pro iSport Miloš Říha mladší.

V nemocnici byl už minulý rok

Přitom to nebylo poprvé, co byl Říha s podobnými problémy hospitalizován. Minulý rok při přípravě na mistrovství světa v Bratislavě musel na dva dny do nemocnice. Sám Říha si z toho nedělal těžkou hlavu, ihned po propuštění se vrátil k trénování.

Říhovou poslední hokejovou akcí, které se účastnil jako trenér, tak zůstává právě MS v Bratislavě. Říha měl po skončení u národního týmu trénovat na Slovensku, toho se ale už nedočkal.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy