Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Miloš Kopecký by slavil narozeniny: Mladší dcera se mu zabila, starší ho proklínala

Miloš Kopecký by slavil narozeniny: Mladší dcera se mu zabila, starší ho proklínala
Zdroj: se souhlasem České televize
+ Dalších 9 fotografií
Život legendárního herce Miloše Kopeckého, který by oslavil 98. narozeniny, byl plný zvratů. Byl čtyřikrát ženatý, prošel snad všemi pražskými divadly, měl mnoho přítel i nepřátel a také závislostí... Nezapomenutelný šéf vodníků v Čechách a doktor Štrosmajer v sobě skrýval několik tváří, možná i proto u něho v posledních dekádách života naplno propukla maniodepresivní psychóza.

Miloš Kopecký si jakožto poloviční Žid prošel ve dvaadvaceti letech pracovním táborem v Bystřici na Benešovsku. Jeho maminku během války deportovali do Osvětimi už dříve. Možná právě proto, že se mladý Kopecký ocitl tak blízko smrti, svůj život žil naplno až do své smrti v polovině devadesátých let.

Všeho s mírou u Kopeckého neplatilo

S Milošem Kopeckým je spojováno mnoho vášní. Jednou z nich byl alkohol, kvůli kterému (ale nejen kvůli němu) migroval po pražských divadlech snad nejvíc ze všech herců. Další jeho vášní byly bezpochyby ženy, kterými se nikdy netajil ani před svými oficiálními manželkami. Závislost si Miloš Kopecký do určité míry vypěstoval i na rolích. Divadelních a později i filmových zahrál ve svém životě nespočet.

Nezapomenutelné role Miloše Kopeckého

Mezi jedny z prvních filmových patří role feldkuráta Katze ve snímku Osudy dobrého vojáka Švejka, kde naprosto geniálně ztvárnil namol opilého vojenského kněze, dále role ve snímcích Baron Prášil, Limonádový Joe aneb koňská opera či Bílá paní. Sedmdesátá léta pak patřila dalším nezapomenutelným rolím. Svatby pana Voka, Noc na Karlštejně, Adéla ještě nevečeřela, Jak utopit doktora Mráčka, Zítra to roztočíme, drahoušku...! a mnoho dalších. Vrchol popularity ale přišel až se seriálem Nemocnice na kraji města, kde Kopecký zahrál MUDr. Štrosmajera. Kopecký se tehdy definitivně stal miláčkem národa. Chodilo mu spoustu děkovných dopisů z Česka i ze zahraničí.

Čtyři manželství, nespočet milenek

Ve snímku Zítra to roztočíme, drahoušku...! si Kopecký zahrál se svou první manželkou. Tou byla Stella Zázvorková Brali se v roce 1946 a měli spolu dceru Kateřinu, která v patnácti letech spáchala sebevraždu. Temné události provázely Kopeckého celý život. Sám trpěl depresemi, které vyústily až v maniodepresivní psychózu. Psychické problémy ostatně zdědila i jeho druhá dcera Barbora, kterou měl se čtvrtou a poslední manželkou tanečnicí Janou Křečkovou. Mezi tím byl ještě ženatý s krásnou Kateřinou Soukupovou a neméně krásnou tanečnicí Janou Lichtenbergovou.

Dcera Bára celé dětství trpěla

Slabostí pro krásné ženy byl Kopecký vyhlášený. Netajil se tím, že má několik milenek a dokonce je vozil i na svou chalupu Červený mlýn v jižních Čechách v Kremži. Podivným rodinným způsobům přihlížela dcera Bára, která celý život trpí, že je dcerou slavného otce a žije s pocitem, že pro rodiče nebyla dost dobrá. Herecké geny, ani jiný talent nezdědila, v minulosti se živila, jak se dá. Barbora několikrát přiznala, že rodinné poměry sice nechápala, ale byla udivená, že život s tátovými milenkami, na rozdíl od jiných rodin, fungoval.

Miloš Kopecký zemřel v bohnické psychiatrické léčebně v roce 1996. Bylo mu 73 let.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy