Smrt režiséra Miloše Formana byla náhlá „Jeho odchod byl klidný a po celou dobu byl obklopen rodinou a svými nejbližšími,“ uvedla jeho žena. Forman se bezesporu zapsal do srdcí filmových fanoušků a nikdy tomu nebude jinak. Jeho díla se těšila velké slávě. Ať už drama Vlasy, Ragtime, Přelet nad kukaččím hnízdem nebo Amadeus.

Jsou projekty, které dokončit nestihl. Například Mnichovský přízrak (Ghost in Munich). Na scénáři hry spolupracoval s Jeanem-Claudem Carrièrem, ale i s naším bývalým prezidentem a dramatikem Václavem Havlem. Děj se točí kolem mnichovské dohody, kdy v roce 1938 československé pohraniční území muselo spadat pod nacistické Německo. Adolf Hitler na základě dohody tří evropských mocností, Francie, Anglie a Itálie, mohl podniknout invazi do Evropy.

Francouzského premiéra si měl zahrát Mathieu Amalric a jeho starší podobu Gérard Depardieu. Projekt byl ale natolik finančně náročný, že se ho nepodařilo zrealizovat. Měl stát neuvěřitelných 20 milionů dolarů, přitom přípravy trvaly roky.