Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Milionoví kluci z domácích pažitů! Tohle jsou tři borci z naší ligy, kteří si říkají o stamilionový od­kup

Josef Šural je nejčerstvější posilou Sparty. A vyšel ji pěkně draho!
Zdroj: Profimedia.cz
Věřte nebo ne, ale i v naší lize pobíhají hráči, kteří to mohou dotáhnout daleko a navázat na své slavné předchůdce v tuzemských dresech, jakými byli Eden Džeko nebo Bony Wilfried. Tohle jsou tři nejzářivější komety ligy, které moc v Česku nevydrží.

Ačkoliv je naše fotbalová liga často po právu kritizována, produkuje stále dostatečné množství zajímavých hráčů. V posledních letech se ale objevilo několik komet, které mají na to, aby se z nich stali hráči té nejvyšší evropské jakosti.

Je jich sice pár, ale o to víc si je jejich kluby šlechtí. Jejich prodej totiž může sám o sobě zajistit chod klubu na několik let dopředu. Tohle jsou tři největší jackpoty, které momentálně běhají po domácích trávnících!

1. Josef Šural

Začneme s nejčerstvějším sparťanským přírůstkem z Liberce. Brněnský rodák Šural totiž vyšel Spartu půl roku před ukončením smlouvy na 10 milionů korun a ještě dvě hráčské náhrady v podobě Adama Jánoše a Ondřeje Karafiáta. Oba zmiňovaní hráči přitom dlouhodobě patřili mezi nejzajímavější talenty letenské líhně. Šurala ale Sparta chtěla tak moc, že opět nekoukala na případné ztráty a zpětné prodeje hráčů za pětinásobky. Jako už poněkolikáté.

Zpět k Šuralovi. Ten patří mezi největší komety domácích trávníků a díky své přímočaré, obětavé a agilní hře se dokonce dostal do základní sestavy Vrbovy reprezentace. Může za to jeho kvalitní přístup a také výborný výkon proti Nizozemcům. Šuralova cena se momentálně odhaduje někde okolo 50 milionů korun, pokud se mu ale bude na Letné i v reprezentaci dařit, může jeho cenovka vylétnout až někam ke 100 milionům. A to už je částka, kterou si žádný český klub nemůže dovolit odmítnout!

2. Jiří Skalák

S Letnou má co dočinění i další talentovaný borec Jiří Skalák. Ten na Letné fotbalově vyrůstal, neboť byl členem takzvaného ročníku 92, ze kterého na Letné zbyl v podstatě už jen Ladislav Krejčí. Zatímco Krejčí fotbalově upadá, Jiří Skalák roste do krásy. Kdysi podceňovanému borci ohromně pomohly hostovačky na Slovensku a v Brně, naplno to rozpálil až v Mladé Boleslavi. Tam zářil už loni, a tak se čekalo, že si ho Sparta neprodleně stáhne zpátky. Výsledek?

Sparta si nechala svůj potencionální klenot pláchnout za směšných deset milionů a nyní se ho neúspěšně snaží nahnat za trojnásobek. Skutečná Skalákova cena je však momentálně sedmkrát až osmkrát vyšší, a tak není divu, že se hráč i vedení jeho nynějšího zaměstnavatele dívají spíše na západ. V průběhu podzimu prosakovaly informace o zájmu z královského Monaka, ale „Skaly“ by se raději viděl spíše na britských ostrovech. Druholigový Brighton na něj podal už konkrétní nabídku a hráč by se jí určitě nebránil. Počítejte, že jeho případný odchod nevyjde na méně než 80 milionů korun!

3. Tomáš Koubek

Do třetice spojitost mezi Spartou a našimi talenty. Pakliže v předchozích dvou případech jednalo sparťanské vedení netakticky unáhleně, tak v případě Tomáše Koubka mělo naopak doslova laserové oči! Koubek patřil mezi zajímavé ligové hráče, jako mladík si vyčapal post prvního gólmana v Hradci Králové, ale málokdo by ještě před půlrokem tušil, že se z něj stane gólman, který bude trvale narušovat reprezentační brankářský monopol Petr Čech – Tomáš Vaclík.

Sparta před sezonou koupila brankářského hipstera z Hradce a obratem ho poslala jako spoustu dalších hráčů, které nechtěla, do Liberce. Pod Ještědem se však zrodil hrdina, který nedá spát jak soupeřům, tak i fotbalovým agentům. V paměti fandů už navždy zůstane jeho kultovní výkon proti Marseille v Evropské lize a i spousta nadpozemských zákroků v naší lize. Sparta sice disponuje mimořádně zdatnou dvojicí Bičík – Štěch, málokdo však pochybuje o tom, že je tento sympaťák již v příští sezoně z letenské branky nevystrnadí. Otázkou však je, jestli se na Spartě vůbec aktivně ohřeje. Koubkovy výkony lákají nemálo klubů a jeho cenovka již teď míří někam k 60 milionům korun. Na kdysi provinčního gólmana to není vůbec špatné numero!

Související články

Další články