Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Milionové dědictví po Jiřině Jiráskové: Její ošetřovatelka ho rozprodala, některé kusy za pár tisíc

Jiřina Jirásková vlastnila veliký majetek.
Zdroj: Profimedia, koláž eXtra.cz
+ Další 2 fotografie
Dědictví

Herečka Jiřina Jirásková (†81) nashromáždila za svůj život velký majetek, na který byla náležitě hrdá. Měla totiž ráda hezké věci, a tak není divu, že žila v luxusní vile v Malenicích, vlastnila starožitné hodiny, porcelán i stříbrné příbory. Po smrti legendární herečky však dědictví připadlo paní Janě Svítivé (67), která jí i jejímu muži poskytovala ošetřovatelskou péči. A jak nyní informoval Blesk, ta s dědictvím naložila po svém.

Herečka Jiřina Jirásková sice svému muži Zdeňku Podskalskému (†70) na smrtelné posteli slibovala, že dědictví, tedy část vily v Malenicích, připadne jeho rodině, ovšem nakonec se tak nestalo. Honosnou vilu postavil otec Podskalského a posléze v ní žil právě Zdeněk se svou partnerkou Jiřinou Jiráskovou.

Dědictví nakonec připadlo univerzální dědičce Janě Svítivé, která Jiráskové i Podskalskému poskytovala v posledních letech ošetřovatelskou péči právě ve vile v Malenicích. Jak zjistil web Blesk, Svítivá po úmrtí Jiřiny Jiráskové její majetek rozprodala.

Rozprodala majetek za pár tisíc

Do prodeje tak šly nejen hodiny, ale i stříbrné příbory a porcelán. Prodala i barokní konferenční stolek nebo pozdně barokní komodu, za což dostala něco kolem 300 tisíc korun. Část domu si musel syn Zdeňka Podskalského znovu odkoupit, ačkoli původně měla připadnout do vlastnictví právě jemu.

Jirásková vlastnila i sbírku obrazů od malířů jako Jiří Trnka, Jiří Anderle či Jan Zrzavý. Například za obraz Dvorní dáma od Trnky inkasovala Svítivá 77 tisíc korun. Portrét maminky Jiřiny Jiráskové se pak na aukci vydražil za smutné čtyři tisíce korun.

Sestra nic nedostala

Z dědictví navíc nic neviděla ani nevlastní sestra Jiřiny Jiráskové Petra Jandová. „Nedostala jsem nic, protože to bylo udělané tak, že vše dostala paní Svítivá, která jí a hlavně panu Podskalskému v Malenicích poskytovala takovou tu ošetřovatelskou péči. Díky tomu si myslím, že se jí hodně vloudila pod kůži. Alespoň já osobně jsem z ní tedy dobrý dojem neměla. Ale s Jiřinkou to měla nějak dohodnuté. Bylo to Jiřinky rozhodnutí a to jsem plně respektovala,“ prozradila před lety v rozhovoru pro Blesk.

Související články

Další články