Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Zlaté glóby 2021

Nejnovější kauzy

Milionářka mezi námi Lenka Hlavatá: Prožila chudobu, teď žije v luxusu

+ Další 2 fotografie
Další díl úspěšné reality show televize Prima Milionář mezi námi tentokrát z komfortu a luxusu vytrhne milionářku Lenku Hlavatou. Spolumajitelka společnosti Hlavatý & Partners Consulting Group, jedné z největších konzultačních firem v Česku, na týden změní svůj život a vydá se v utajení do Českých Budějovic. S pouhými 550 korunami v peněžence opustí rodinu i své podnikání a bude pracovat jako dobrovolník.

Lenka Hlavatá vyrůstala v rodině samoživitelky, ale toužila po jiném životě. Chtěla být manažerkou ve velké firmě, cestovat a být svou paní. Šla si tvrdě za tím a vyplatilo se. Vystudovala dvě vysoké školy a vrhla se do podnikání. S manželem založili poradenskou firmu Hlavatý & Partners Consulting Group, která patří mezi nejúspěšnější tuzemské poradenské skupiny.

Kromě toho vlastní slušný vozový park. V garáži parkují Ferrari 308, dva mercedesy i závodní rallye speciál Alfa Romeo. Lenka je totiž také vášnivou automobilovou závodnicí. „Když si člověk myslí, že už je v cíli, tak je leda v… Jistě víte, kde myslím… Teď mám nový cíl – absolvovat dálkovou rallye na trase původního Dakaru, která se dnes jmenuje Africa Eco Race,“ netají se neskromným cílem Hlavatá.

Přestože je nepochybně skvělou řidičkou, manžel s ní do auta sedá nerad. „Koukám tři zatáčky před sebe. V podnikání se to více než vyplácí, na tom se s mužem shodneme. Na silnici o tom často pochybuje, protože se mu to zdá poměrně v rozporu s fyzikálními zákony, ale je to něco mezi nebem a zemí, možná můj anděl strážný, možná prostě intuice, kterou se mi celkově vyplácí poslouchat. Kdo ví. Nicméně výsledkem je, že nezřídka na dovolenou jezdíme sice společně, ale každý svým autem,“ překvapuje Hlavatá.

Chudé dětství

Nejenom s luxusními vozy, ale i s kreditními kartami se musela Hlavatá rozloučit, když vstupovala do projektu Milionář mezi námi. Na týden se stala dobrovolnicí a během celého týdne si musela vystačit s pouhými pěti sty padesáti korunami, a to ji přivedlo ke vzpomínkám na dobu, kdy sama měla hluboko do kapsy.

"Tato doba stále ještě zabírá převážnou část mého života. Jednak pocházím z rozvedeného manželství, což znamená, že matce coby samoživitelce často na jídlo zbývalo méně než 2000 korun na měsíc, a to nikoli pro jednu, ale pro tři osoby. Když jsem přišla do Prahy na vysokou školu, měla jsem asi 3000 korun měsíčně na všechno včetně zaplacení kolejí,“ vypráví Hlavatá.

Dnes počítá miliony, ale i ona ví, jaké to je žít v dluhu. „Když jsem přešla na soukromou školu, abych si udělala tzv. double degree (Ing. + MBA), brala jsem si na to desetiletou studentskou půjčku,“ vzpomíná.

Úraz během natáčení

V pořadu Milionář mezi námi se z milionářky Lenky Hlavaté stala dobrovolnice Lenka Veselá. "Netušila jsem vůbec, co mě čeká ani kam zamíříme. A neměla jsem moc času o tom přemýšlet, pamatuji si, že celé dopoledne před odjezdem bylo poměrně hektické,“ vzpomíná na první minuty v reality show.

Vlak ji dovezl do Českých Budějovic, kde se zapojila do aktivit Potravinové banky, do programu traumatizovaných dětí a do pomoci při hipoterapii dětí, ze které si odnesla bolestivou památku.

„Dostala jsem tam bičem. Přes ruku a půlku zad jsem pak měla pěkný šlinc. Terapeutka Jindřiška mi chtěla ukázat, jak funguje nonverbální komunikace a že i člověk mého vzrůstu a tělesných proporcí může projít stádem velkých dospělých koní a oni mu přirozeně uhnou. Stály jsme naproti sobě a Jindřiška máchala bičem. Obě jsme zůstaly jako opařené a nemohly uvěřit, co se stalo. ,Cože? WTF?ʽ běželo mi hlavou, když jsem po chvíli ucítila bolest. Jindřiška ke mně pochopitelně přiběhla s obavami, jestli jsem v pořádku, a jen nevěřícně kroutila hlavou, že se jí ještě nikdy nestalo, že by někdo v takové situaci neuhnul,“ vzpomíná teď už s úsměvem Hlavatá.

Související články

Další články