Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Milionářka a matka 4 dětí Petra Plemlová: Domácí násilí, sociálka na krku a pád na dno

Milionářka mezi námi Petra Plemlová.
Zdroj: Archiv TV Prima
+ Dalších 7 fotografií
milionář mezi námi
Další díl reality show televize Prima Milionář mezi námi tentokrát z komfortu a luxusu vytrhne podnikatelku Petru Plemlovou, která je zakladatelka a ředitelka textilní firmy UNUO. Na týden změní svůj život a vydá se v utajení do Liberce. S pouhými 550 korunami v peněžence opustí rodinu i své podnikání a bude pracovat jako dobrovolnice.

Životní příběh Petry Plemlové je tak trochu příběhem amerického snu v českých poměrech aneb Jak obyčejná holka z Krnova dokázala vlastní pílí a nasazením vybudovat z šicí dílny v obýváku během několika let firmu s milionovými zisky.

Milionářka Petra prošla trnitou životní cestou: Prokázané domácí násilí i na dětech

Ještě před pár lety čelila domácímu násilí a se svými čtyřmi dětmi žila na hranici životního minima, dnes stojí po boku milionářů, kteří si mohou dovolit nemalými penězi pomoci potřebným. "Díky projektu Milionář mezi námi jsem se vnitřně smířila s vlastní situací a uzavřela jednu z kapitol svého života. Ano, byla jsem na tom špatně, ale je to pryč. Beru to jako ukončení starého života a uvědomění, že žiji jiný život, který ale není lehčí než dříve," přiznává Plemlová.

Před necelými šesti lety prožila nejhorší období svého života. "Tehdy muž vážně onemocněl a jeho nemoc se projevovala výraznou agresí. Než se ukázalo, že je to nemoc, nevěděla jsem, jestli se nám jen rozpadá manželství se škaredými zážitky okolo, nebo je to něco vážnějšího. V jednu chvíli skončil na jednotce intenzivní péče a my jsme přišli o všechno, co jsme doma měli, nejen o tátu, ale i o příjmy a skoro i o bydlení. Měla jsem mateřskou ve výši sedmi tisíc korun, ale splátka bytu byla podstatně vyšší," vzpomíná Plemlová. "Protože bylo na mně a na dětech prokázáno násilí, chodila nás kontrolovat sociální pracovnice, jejímž jediným zájmem ale bylo, jestli se dokážu postarat o svoje děti, nebo jestli mi je odeberou. Když jsem věděla, že má přijít na kontrolu, poprosila jsem sousedy, aby mi půjčili něco do ledničky, aby byla plná. Nebylo to nejlehčí období, ale neměla jsem čas přemýšlet, jestli takhle chci nebo nechci žít. Věděla jsem, že

musím vydělat peníze, abych mohla naplnit ledničku bez pomoci sousedů," vypráví Plemlová. A tak začala šít.

Rozjezd milionového byznysu

"Textilní průmysl je z obýváku proveditelný. Učila jsem se šít už jako malá holčička. A tak jsem později šila doma a své výrobky prodávala na internetu. Začala jsem si hledat k podnikání ještě práci. Jenže s tříměsíčním a rok a půl starým dítětem vás nikdo nezaměstná. Bylo mi jasné, že buď budu podnikat naplno, nebo umřeme hlady. Neměla jsem nic, už nemohlo být hůř. Nic jsem neriskovala. Začít podnikat proto bylo velmi snadné," šokuje Plemlová.

Diváky Milionáře mezi námi čeká silná podívaná

Projekt Milionář mezi námi přivedl Petru Plemlovou do nábytkové banky, k tělesně postiženým, ale i do azylového domu. "Kdybych se před pár lety nepostavila na vlastní nohy, bylo by to místo, kde bych dnes žila," uvažuje Plemlová. Natáčení reality show pro ni bylo bolestivé i fyzicky. "Aniž bych to tušila, odjela jsem s ošklivým zánětem ledvin. Takže ačkoli běžně v práci nosím padesátikilové role a v podpatcích vyběhnu čtvrté patro, v nábytkové bance jsem nemohla unést ani malou skříňku a měla jsem pocit, že to natáčení nepřežiju. Zvažovala jsem, že účast zruším, ale bylo mi to hloupé. Moje slovo by mělo platit, a tak jsem se kousla," prozradila Plemlová s tím, že na natáčení skutečně jen tak nezapomene.

Co prožila? A jak se vyrovnala s bolestí? Sledujte v pátek 22. ledna ve 20.15 na Primě.

Začalo to nemravným dopisováním, skončilo stalkingem. Známého dýdžeje pronásleduje posedlá fanynka. Vyhrožuje i jeho partnerce

Související články

Další články

Nejnovější kauzy