Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Milionář mezi námi: Simona Kijonková se zvedla z ulice a založila miliardovou firmu

Simona Kijonková je zakladatelka miliardové firmy Zásilkovna.
Zdroj: TV Prima archiv
+ Dalších 5 fotografií
ze dna na vrchol
Další účastnicí reality show Milionář mezi námi je milionářka a majitelka firmy Zásilkovna.cz Simona Kijonková (43), která na týden změnila svůj život a vydala se v utajení do Děčína. S pouhými 550 korunami v peněžence opustila rodinu i své podnikání a bude pracovat jako dobrovolník. Zapojila se do pomoci seniorům, dětem ze sociálně slabých rodin a týraným ženám. Pro úspěšnou podnikatelku to ale není cesta do neznáma. Simona vyrůstala s maminkou samoživitelkou, se kterou pocítily i dno chudoby.

Milionářka a majitelka firmy Zásilkovna.cz Simona Kijonková patří mezi nejvlivnější ženy v Česku a je právem přezdívaná První dámou internetového podnikání. Milionářkou se ale nestala už po narození, vychovala ji matka samoživitelka a cestu na vrchol slávy si musela sama poctivě vyšlapat. Úspěšná podnikatelka si sama zažila, jak vypadá život bez peněz. V reality show Milionář mezi námi si tak připomněla vlastní minulost.

"Tenhle projekt mě vrátil v čase. V minulosti jsem žila život, ve kterém jsem musela počítat a nemohla si dovolit všechno. Živila jsem se celý život sama, bez jakékoliv pomoci. Pocházím ze sociálně slabé rodiny, vyrůstala jsem pouze s maminkou samoživitelkou a nebyly jsme na tom dobře. Vím, co je to chudoba," prozradila Simona.

V show Milionář mezi námi si musí Simona Kijonková vystačit s pěti sty padesáti korunami na týden, což pro ni také nebyla nová zkušenost. "Chodila jsem s lístečkem na nákup a psala si tam ceny tak, aby na nákup stačilo například jen 200 korun. Tahle situace mi opravdu nedělala problém,“ říká Simona Kijonková.

Romská komunita jí připomněla dětství

Jako dobrovolnice se Simona Kijonková ocitla na druhé straně společenského spektra, na které je zvyklá. Pro ni to ale nebyl krok do neznáma. "Vyrůstala jsem ve čtvrti osídlené romskou komunitou. Moje sousedka byla Romka, setkávala jsem se s řadou romských dětí. Není mi to cizí. Naopak, bylo to pro mě velmi emotivní, kolikrát jsem se v těch dětech nebo situacích viděla," říká Kijonková.

https://www.extra.cz/tema/milionar-mezi-nami

Tematika týrání žen byla nejtěžší zkušenost

I tak ji ale některé situace, do kterých se přes reality show dostala, dokázaly šokovat. "Tematika týrání žen, svěřené osoby a prarodičů byla pro mě něčím, s čím jsem se nikdy nesetkala. Tady mi chyběla slova. Najednou jsem nebyla schopná vůbec reagovat. Vyslechla jsem příběhy, které končily smrtí, a to bylo asi to nejtěžší, co jsem tam zažila. Dlouho jsem se s tím vypořádávala i poté, co natáčení skončilo," přiznává Kijonková, která na konci týdne z vlastních peněz rozdala statisíce korun.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy