Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Milionář mezi námi: Jedním z nejmladších v Česku je Václav Staněk, ve 22 letech má vystaráno

Václav Staněk v show Milionář mezi námi.
Zdroj: Archiv
+ Další 4 fotografie
milionář mezi námi
Václav Staněk patří ve svých 22 letech mezi nejmladší milionáře v Česku. Vlastní několik firem se ziskem v řádu desítek milionů korun. Vyrábí kožené zboží a doplňky, kvalitní nábytek nebo exkluzivní spodní prádlo, také je majitelem obuvnické značky Vasky. Začal podnikat už ve svých 18 letech a Forbes ho zařadil mezi 30 nejlepších podnikatelů do 30 let. Mladého milionáře přiměla k podnikání vážná nemoc, se kterou se stále potýká. V show Milionář mezi námi odjede s pouhými 550 korunami v utajení do Kyjova, kde bude pracovat jako dobrovolník. Jak se mladíkovi povede?

Další díl reality show televize Prima Milionář mezi námi tentokrát z komfortu vytrhne jednoho z nejmladších českých milionářů, dvaadvacetiletého podnikatele a majitele obuvnické značky Vasky, Václava Staňka. Na týden změní svůj život a vydá se v utajení do Kyjova. S pouhými 550 korunami v peněžence opustí rodinu i své podnikání a bude pracovat jako dobrovolník. V životě v utajení se zapojí do pomoci tělesně postižených a drogově závislých vrstevníků. Nikdo z nich nezná jeho bohatství, a on jim na konci své mise rozdá statisíce korun. "Nikdy jsem nic podobného nezažil a netušil jsem, co mě čeká. Věděl jsem jenom, že jdu do absolutního neznáma. Ale těšil jsem se, protože jsem věřil, že za ten týden prožiju řadu zajímavých příběhů a poznám zajímavé lidi. A to se také stalo," vzpomíná na novou životní zkušenost mladý milionář.

Životní cestu mu zkřížila vážná nemoc

Jeho cesta k milionovému jmění začala velmi komplikovaně. K podnikání ho přivedla vážná nemoc, která ho ze dne na den zastavila v rozpuku jeho sportovní kariéry. Jako junior reprezentoval Českou republiku v atletice, věnoval se především běhu na 800 metrů. Je čtyřnásobným mistrem republiky, ale na výhru na mistrovství světa a mezinárodní úspěch nedosáhl, protože do jeho života zasáhla tvrdá diagnóza. "Jeden den jsem přebíral cenu pro nejlepšího sportovce Zlínského kraje a den nato přišel konec kariéry, diagnostikovali mi cukrovku. To byla asi taková odměna," vzpomíná na chvíli, která mu změnila život. Vážná diagnostika ho ale od cesty k úspěchu nezastavila, akorát si musel vybrat jinou cestu a ve svých dvaadvaceti letech řídí 5 firem. "Jsem cílevědomý. Vždycky jsem chtěl vyhrávat, být dnes lepší než já sám včera. Drží mě touha po posunu a po tom mít vytčené cíle."

Show Milionář mezi námi můžete sledovat v pátek 8. ledna ve 20.15 na Primě.

Slečna, co leze po čtyřech a štěká jako pejsek: Kafuu prozradila, jak tento virální trhák vznikal

Související články

Další články

Nejnovější kauzy