Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Zlaté glóby 2021

Nejnovější kauzy

Milionář Martin Hausenblas: Exotického přítele vyměnil za bezdomovce

Zdroj: Archiv TV Prima
+ Dalších 8 fotografií
ze dna na vrchol
Projekt televize Prima Milionář mezi námi vrcholí. V posledním díle, který stanice uvede již tento pátek, si život na druhé straně společenského spektra připomene nekonvenční podnikatel Martin Hausenblas. Podnikatel, známý pro své originální nápady a neotřelé myšlení, ví, jaké to je mít hluboko do kapsy. Ale také ví, kudy vede cesta z bídy.

Spoluvlastník firmy Adler a platformy Liftago Martin Hausenblas v reality show Milionář mezi námi na týden změní svůj vzhled i životní styl, opustí svého exotického přítele i podnikání, změní identitu a s pouhými 550 korunami v kapse bude pracovat jako dobrovolník. Bude pomáhat seniorům, bezdomovcům a lidem po výkonu trestu.

Dostal se na dno, ze kterého se dokázal odrazit

Dnes úspěšný podnikatel Martin Hausenblas sám před lety málem skončil na ulici. „Když jsem měl dluhy okolo tří set tisíc, probudil jsem se jednoho dne v pronajatém bytě a zjistil jsem, že za tři dny mám platit nájem 2500 korun, a nemám na to. Ležel jsem v posteli a litoval jsem se. Byl jsem na dně. Ale tam máte pevnou půdu pod nohama – a ode dna se dobře odráží,“ říká Hausenblas, ze kterého se postupně stal zámecký pán. Koupil a spolu se svým přítelem z Dominikánské republiky obývá zámek Skrytín u Ústí nad Labem."

Poznání kruté reality

Díky projektu Milionář mezi námi poznal skutečnou periferii společnosti. S neziskovou organizací Medici na ulici se dostal mezi bezdomovce. „Medici na ulici, lidé z lékařské fakulty, mě vzali za srdce. Dobrovolně pomáhají i bezdomovcům i z jiných států, na které zdejší zákon nemyslí, kteří mají omrzliny, chybí jim části končetin, mají záněty slinivky. Dělají to ve svém volném čase a s odhodláním. A právě z nich rostou skvělí doktoři,“ netají obdiv Hausenblas, který se v projektu setkal i s lidmi po výkonu trestu, kteří ztratili svůj život a bez pomoci druhých často opět zůstávají na dlažbě a nezbude jim nic jiného než zase něco ukrást. „Potřebují někoho, kdo v ně bude věřit.“

Zdaleka netušil, do čeho jde

Pomoc druhým se Hausenblasovi v době, kdy sám nouzí netrpí, stala jakýmsi posláním. „Říkal jsem si, že rád posloužím dobré věci. Chtěl jsem upozornit na práci neziskových organizací. Před začátkem natáčení jsem ale vůbec nevěděl, do čeho jdu. Říkali, že mě někam odvezou a tam budu něco dělat, jinak jsem ale nevěděl nic,“ přiznává Hausenblas, který musel kvůli reality show změnit vizáž.

Svoji účast v projektu, ve kterém se musí vzdát komfortu i peněz, zvažoval. Nikoliv ze strachu o sebe. „Zvažoval jsem to jen kvůli zdravotnímu stavu maminky, jinak bych neváhal. Moje maminka na tom tehdy byla hodně špatně a já jsem se obával, že zemře. Nechtěl jsem točit v době, kdy hrozilo, že odejde a já tam nebudu. Bylo to náročné období. Natáčení jsme proto přeložili a maminka se z toho nakonec vykřesala a žije,“ říká s úlevou Hausenblas.

Na konci galerie najdete i snímky, které jsou pouze pro silné povahy.

Související články

Další články