Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Milionář Ladislav Štaidl: Co tvoří obří majetek hitmakera, který zdědí jeho čtyři děti

Zdroj: Profimedia.cz
+ Další fotografie
Majetek
Ladislav Štaidl (†75), který zemřel 31. ledna 2021 kvůli zdravotním komplikacím s koronavirem, se věnoval hudbě, investicím do nemovitostí a po sametové revoluci podnikání. Ať už dělal jakoukoliv činnost, vždycky na ní dokázal slušně vydělat a za svůj život nashromáždil obrovský majetek, který se rozrůstá i po jeho smrti. Co všechno oblíbenému hitmakerovi vynášelo?

Skládání hudby

Pro širokou veřejnost nejznámější činností Ladislava Štaidla (75) bylo skládání hudby. Právě ony nesmrtelné hity, které složil pro Karla Gotta (†80), Helenu Vondráčkovou (73), Jiřího Korna (71), Dalibora Jandu (67) a další, jsou tím, co si lidé budou v souvislosti s jeho osobou připomínat nejčastěji. Nejde ale jen o úspěšné popové skladby, jisté peníze vydělal také scénickou hudbou. Milionové částky za tantiémy chodí každý rok a budou také po hudebníkově smrti. Jak budou rozděleny mezi Štaidlovy děti Jiřího (46), Artura (24), Karolínu (38) a Jana (44), zatím není jasné.

Podnikání

Po sametové revoluci se zájmy Ladislava Štaidla od populární hudby na hony vzdálily. S kulturou alespoň trochu souvisela činnost jeho firmy Prago – Corn, jejíž popcorn se objevoval i v českých kinech. Štaidl se pustil také do prodeje kinoreklamy, pod hlavičkou své další firmy Prago – Tex obchodoval s kulturními památkami a byl také součástí společnosti, která se věnovala byznysu se střešními taškami. Peníze, jež mu vydělala hudba, zkrátka uměl investovat velmi chytře.

Nemovitosti

Ladislav Štaidl investoval do nemovitostí ještě za totality. Do své smrti si nahromadil obsáhlou sbírku domů a pozemků, ať už se jedná o činžák na Novém Městě v Praze, vilu v Jevanech, která je už dnes napsaná na jeho nejstaršího syna Jiřího (46), nebo pozemek v Rychlově u Bystřice pod Hostýnem. U toho však není jasné, zda si ho koupil sám, nebo ho zdědil jako například pozemek ve Stříbrné Skalici, který mu zůstal po jeho otci Ladislavovi (†73). Celková hodnota jmenovaného majetku by mohla dosahovat zhruba 90 milionů korun.

Kniha

Nějaké peníze navrch ke Štaidlově obrovskému jmění, přinesla i jeho kniha vzpomínek Víno z hroznů. Karel Gott o ní kdysi prohlásil, že představuje skladatelův “duševní striptýz”.

Související články

Další články