Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Milion chvilek svolává demonstraci: Proti zvolení Křečka se bude protestovat v centru Prahy

Zdroj: archiv
nesouhlas
Spolek Milion chvilek pro demokracii svolává další demonstraci. V pořadí již dvacátá, kterou spolek zorganizoval, se má konat 1. března. Demonstranti v čele s představiteli spolku chtějí pochodem z Hradčanského na Staroměstské náměstí protestovat proti zvolení Stanislava Křečka (81) ombudsmanem.

Stanislav Křeček byl zvolen novým ombudsmanem ve středu. Na pozici veřejného ochránce práv vystřídal končící Annu Šabatovou (68). Křečka na post ombudsmana navrhl prezident Miloš Zeman a v druhém kole volby o něj bojoval s Vítem Alexanderem Schormem.

Už před jeho zvolením Spolek Milion chvilek avizoval, že pokud Křeček zvítězí, svolá demonstraci.

„Na pražské akci nepůjde především o protest proti Stanislavu Křečkovi. Volba S. Křečka ombudsmanem je 'jen' obzvlášť křiklavým příkladem toho, jak jsou státní správa a významné instituce krok za krokem systematicky a záměrně politicky rozkládány a privatizovány. Účelová koalice ANO, SPD, KSČM a Hradu za asistence části ČSSD postupně a systematicky rozkládá důležité demokratické instituce, které mají kontrolovat pravidla a sloužit všem občanům, nikoli vybraným politikům,” uvedl Milion chvilek.

Demonstrace se budou konat i v jiným městech po celé republice. Konkrétní místa zveřejní spolek v neděli.

Související články

Další články