Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Miliardový byznys na obzoru? Rohlík může jít do zahraničí a jeho majitel by tak vydělal majlant

Miliardový byznys na obzoru? Rohlík může jít do zahraničí a jeho majitel by tak vydělal majlant
Zdroj: Profimedia
BYZNYS
Do českého internetového supermarketu Rohlik.cz, který spadá pod firmu Velká pecka, vstupují francouzští investoři. O transakci na svých stránkách informoval Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, který ji posuzuje. Se zprávou přišly Hospodářské noviny.

Francouzský investiční fond Partech Partners SAS by měl podle dostupných informací kontrolovat českou firmu Velká pecka, pod kterou spadá internetový supermarket Rohlik.cz. Antimonopolní úřad uvádí, že francouzská společnost Partech by měla ve spolupráci s Tomášem Čuprem, současným majitelem, vykonávat kontrolu nad Velkou peckou.

Antimonopolní úřad transakci posuzuje v takzvaném zjednodušeném zřízení. Verdikt by měl být známý do 20 dní. Mluvčí internetového obchodu Rohlik.cz Zdenka Svobodová se k celé situaci odmítla vyjádřit. „Informace uvedeme v pravý čas.“ Zatím tedy není jasné, jaká část obchodu se prodala a kolik za ní Francouzi zaplatili.

Tomáš Čupr v současnosti ve firmě Velká pecka vlastní většinový podíl. Už dříve se nechal slyšet, že firma hledá investora. Zároveň zmínil, že by firmu rád rozšířil do Rumunska nebo Itálie. A k tomu bude potřeba silný investor. Například minulý rok v dubnu podnikatel v rozhovoru pro Hospodářské noviny sdělil, že je na prodej menšinový podíl ve firmě, a to za cenu okolo 2,6 miliardy korun.

Rohlik.cz je jeden z největších českých e-shopů. Například v roce 2019 zvýšil meziročně obrat o 60 procent na více než 4 miliardy. Centrální sklad úspěšného online supermarketu má až 12 000 metrů čtverečních.

Díky pandemii koronaviru se očekává, že bude firma ještě úspěšnější. Zájem o internetový nákup potravin se zvýšil a Rohlik.cz na rostoucí poptávku zareagoval navyšováním svých kapacit. V Praze otevřel druhý sklad a v Brně se přestěhoval do větších prostor.

Začalo to nemravným dopisováním, skončilo stalkingem. Známého dýdžeje pronásleduje posedlá fanynka. Vyhrožuje i jeho partnerce

Související články

Další články

Nejnovější kauzy