Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Miliardové ultimátum Islámského státu vypršelo, matka japonského novináře nabízí svůj život za jeho

Miliardové ultimátum Islámského státu vypršelo, matka japonského novináře nabízí svůj život za jeho
Zdroj: koláž archiv

Jak jsme vás informovali, tak islamisté unesli dva muže, z nichž jeden je novinář Kendži Goto Džogo a druhý, Haruna Jukawa, je pracovník bezpečnostní služby. Únosci požadovali zaplacení 200 milionů dolarů (cca 4,9 miliardy korun) do 72 hodin, jinak rukojmí zabijí.

Japonská vláda usuzuje, že ultimátum vypršelo ve 14:50 tokijského času (6:50 SEČ).

Několik hodin před ultimátem, které si stanovili únosci, se matka novináře Kendžiho, který je jedním ze dvou rukojmí, veřejně obrátila na Islámský stát

„Můj syn Kendži není nepřítelem Islámského státu. Kdybych mohla nabídnout svůj život při žádosti o propuštění mého syna, byla by to jen malá oběť z mé strany,“ řekla před novináři Junko Išido.

„Kdybych mohla položit vlastní život výměnou za jeho propuštění, byla by to pro mě malá oběť,“ dodala podle agentury Reuters se slzami v očích. Zároveň vyzvala japonskou vládu, aby život jejího syna zachránila

Japonsko má za sebou podle tamních médií několik zkušeností se zaplacením únoscům jejich občanů. Požadované výkupné je v tomto případě tak astronomické, že se to s největší pravděpodobností nestane.

Na japonské politice poskytování humanitární pomoci syrským uprchlíkům se podle mluvčího vlády nic nemění.

Filip Turek se tvrdě opřel do Fialy: ODS zradila svoje voliče a on je toho absolutní příklad

Související články

Další články

Nejnovější kauzy