Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Rozvodová bitva o 350 tisíc měsíčně: Od majitele Alzy prchá manželka a matka jeho 4 dětí

Rozvodová bitva o 350 tisíc měsíčně: Od majitele Alzy prchá manželka a matka jeho 4 dětí
Zdroj: YouTube / Koláž eXtra.cz
ROZVOD

Tajemný miliardář Aleš Zavoral, zakladatel slavného e-shopu Alza.cz, se rozvádí se svou manželkou. Jak informoval web INFO.cz, jeho žena se chtěla rychle a klidně dohodnout, ve výsledku budou ale muset manželé před soud.

Aleš Zavoral je člověk, který není veřejně příliš známý a na internetu jen stěží najdete nějakou jeho fotografii, přesto jde o veleúspěšného podnikatele, který dle magazínu Forbes patří se svým majetkem 18 miliard korun k těm nejbohatším v Česku, loni obsadil 12. místo. Zakladatel obřího e-shopu Alza.cz si své soukromí hlídá podobně ostražitě jako nedávno zesnulý nejbohatší Čech Petr Kellner, jenomže teď na veřejnost prosákla šokující informace z jeho života. Po letech se rozvádí se svou ženou Lidijí Zavoralovou, se kterou je od roku 2011 a mají spolu čtyři děti.

„Měl to být férový a pohodový rozvod bez nějakých bouřek. Alespoň tak jsem si to původně plánovala,“ řekla Lidija pro web INFO.cz. Onen pohodový konec vztahu jí ale dopřán rozhodně nebyl. O rozvod žádala už v květnu 2019 s tím, že po manželovi nic nechtěla. "Nic jsem po Alešovi vlastně nechtěla. Jen aby mě nechal jít,“ říká. Předpokládala, že přesto zůstane ve své poradní roli ve společnosti Alza. Jenže místo několikatýdenního řízení se však celá věc táhne už dva roky. Lidija si tedy najala špičkovou právničku a požaduje po manželovi 350 tisíc měsíčně jako výživné.

Lidija se s tehdy budoucím manželem seznámila v roce 2010 ve svých 29 letech, když pracovala pro jednu z firem, které jsou obchodními partnery Alzy. Podnikatel Aleš ji zkontaktoval skrze sociální sítě a vyrazili spolu na rande. Slovo dalo slovo a už o rok později se konala svatba. Rok poté se jim narodilo první dítě a Lidija kvůli rodině opustila práci. Stále však stála při Alešovi a jeho firmě.

„Aleš Zavoral byl v té době vyhořelý. Byl z firmy na prášky a chtěl ji prodat. Nakonec se mi ho podařilo přesvědčit, aby to nedělal. Byznys je náš život – a Alza byla moje první adoptované dítě,“ řekla s tím, že ona sama v Alze nastavovala chybějící vnitřní procesy, které pomohly společnosti, aby se z ní stala jednička na trhu. „Zavedla jsem procesy, které umožnily firmě růst, které se mohly zapínat či vypínat flexibilně podle potřeby. Nikdy jsem nechtěla být za manželku, která bude jen chodit po večírcích a utrácet manželovy peníze.“

Lidija nezveřejnila, proč se vztah pokazil, jisté však je, že se manžela rozhodla opustit během rizikového těhotenství v roce 2017. Sílu podat žádost o rozvod našla o dva roky později...

Související články

Další články

Nejnovější kauzy