Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Miliardářský magnát Trump: Kolik má vlastně peněz, co vše vlastní a kolik ho stála kampaň? Tenhle člověk si může koupit i vás!

Opravdu je Donald Trump takový divočák?
Zdroj: twitter.com
+ Dalších 15 fotografií
Donald Trump dosáhl svého životního rekordu. Stal se prezidentem Spojených států amerických a tedy jedním z nejvlivnějších lidí na planetě Zemi. Kolik stála republikánského kandidáta jeho prezidentská kampaň? Kolik má vlastně peněz? Co vše vlastní? Tenhle člověk má tolik peněz, že by si koupil i vás!

Donald Trump měl na rozdíl od svého otce krásně vyšlapanou cestičku, která mu předurčovala úspěch a peníze. Jeho dědeček nebyl v žádném případě rodilý Američan, nýbrž německý imigrant. Tento fakt mu často připomínala americká veřejnost, když se Trump velmi ostře vyjadřoval o současné imigrantské krizi.

Když mladý Donald absolvoval bakalářské studium v oboru ekonomika a finančnictví, začal pracovat ve firmě svého otce. Aby nezačínal podnikat s holým zadkem, tak mu jeho otec půjčil do začátku jeden milion dolarů. A Trumpovi se začalo dařit, po několika letech ovšem přišel strmý pád.

Mnohé jeho projekty skončily fiaskem nebo byly úplně zrušeny. Jednalo se třeba o Trump Airlines, Trump University, Trump Magazine, Trump Vodka, Trump Steaks. Dokonce v letech 1991, 1992, 2004 a 2009 vyhlásil bankrot.

Jenomže tenhle pán dokázal, že kromě bohéma, který miluje ženy, je natolik schopný, že i když několikrát spadne na úplné dno, dokáže se opět vzchopit a dostat se do starých kolejí.

Plno lidí mělo tohoto muže za zbohatlého blázna, bujarého bohéma, který miluje ženy a alkohol. Až do jeho kandidatury do amerických prezidentských voleb 2016 za Republikánskou stranu, kterou formálně oznámil 16. června 2015. Tady se řada lidí přestala smát a jejich úsměv poněkud ztuhl.

Trump se zařekl, že pro své vítězství ve volbách udělá cokoliv. Z kasy kampaně Trumpovi v červenci ubylo zhruba 18,5 milionu dolarů, což je asi 442 milionů korun. Poté se rozhodl spustit reklamu na svou kandidaturu a ta ho stála okolo 5 milionů dolarů. A Trump jde ve své kampani ještě dál. Jenom za červenec utratil přes 420 tisíc za čepice s nápisem „Udělejme Ameriku zase skvělou“.

Co se týče jeho celkového majetku, tak realitní magnát Trump podle svého finančního přiznání vlastní majetek za víc než deset miliard dolarů. K tomuhle tvrzení se ovšem staví docela skepticky velmi uznávaný časopis Forbes. Obviňuje Trumpa z přehánění a tvrdí, že hodnota jeho majetku nepřesahuje čtyři miliardy.

Mimo jiné je vlastníkem Trump Tower, která má hodnotu 318 milionů dolarů. Je jednou z nejcennějších nemovitostí v New Yorku. Dále Trump World Tower, která je oceněna na 290 milionů dolarů.

Také vlastní několik desítek sídel nejenom v Americe, ale všude po světě. Výjimkou nejsou ani kasína. Kasíno Trump Taj Mahal je jedno z nejznámějších. Pokerová místnost kasinové části je jedna z největších v Atlantic City. Hotelová část má 1250 pokojů.

Pokud někdo měl stále tohoto pána za šílence, tak by se měl začít spíš bát. Tenhle chlap dokáže totiž vše, na co jen pomyslí!

Související články

Další články