Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Miliardář Sehnal se nechal přednostně naočkovat: Vaše dávka mohla zachránit život, zuří Kalousek

Zdroj: Profimedia
Očkování
Nebyl by to Miroslav Kalousek (60), aby se na Twitteru nepustil do slovní přestřelky. Tentokrát mu hodil rukavičku miliardář Pavel Sehnal (56). Ten ve svém příspěvku kritizoval vládu, že nepřistoupí k očkování vakcínou Sputnik, kterou velebil. Sám se přitom nechal naočkovat západní vakcínou, přestože mu není přes 70 let. „Ta vaše dávka mohla nějakému seniorovi zachránit život...Ať se vám dobře spí,“ pustil se do Sehnala Kalousek.

"I přes nesouhlas vlády se slovenský premiér rozhodl zajistit pro své občany vakcínu Sputnik. Určitě tím zachrání mnoho životů. Chtělo to odvahu, kterou naše vláda nemá. Věřím, že ruská vakcína je kvalitní. Za socialismu jsme byli běžně očkování ruskými vakcínami a přežili jsme," napsal 65. nejbohatší Čech Pavel Sehnal na Twitteru.

Jeho příspěvek okamžitě vystřelil z křesla bývalého poslance Miroslava Kalouska Tomu obzvlášť vadilo, že se Sehnal nechal naočkovat, ačkoliv na to neměl nárok. Od prvního března se totiž zahájila vakcinace seniorů nad 70 let, Sehnal je přitom 14 let pod limitem.

Je to bezpáteřní gauner

"Mám jedinou otázku, pane Sehnale: Proč jste si tedy na kvalitní Sputnik nepočkal a nechal se přednostně očkovat západní vakcínou, i když nejste ani 60+? Ta vaše dávka mohla nějakému seniorovi zachránit život... Ať se vám dobře spí. Na vašem místě bych neusnul," pustil se Kalousek do kontroverzního miliardáře, který nedávno inkasoval desítky milionů korun za nevyužitou polní nemocnici na výstavišti v Letňanech, které Sehnalovi patří.

Ke Kalouskovi se přidal i známý novinář Tomáš Etzler. "Bezpáteřním gaunerům typu Pavla Sehnala se spí vždycky dobře. Jako všem pokryteckým zbabělcům bez svědomí," přisadil si Etzler

Měl by rezignovat

Na Kalouskovu otázku, proč si Sehnal nepočkal na Sputnik, odpovídala v komentářích i řada dalších lidí. "Protože je to smolař. On chtěl sovětskou dávku, ale ti zlí zdravotníci jej naočkovali západní imperialistickou vakcínou. Pan Sehnal je nechutný. Nestojí ani za odplivnutí," nenechal na Sehnalovi suchou nit jeden z komentujících.

Kvůli přednostnímu očkování vedení radnice městské části Praha 18 vyzvalo Sehnala, aby rezignoval na mandát zastupitele. Na to ale miliardář zatím nereagoval, odletěl si totiž do zahraničí...

Související články

Další články