Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Zlaté glóby 2021

Nejnovější kauzy

Miliardář na Petříně: Janeček s Lilií vytáhli sáňky a vysmáli se Hamáčkově vyhlášce

Zdroj: Jiří Štraub
+ Další 3 fotografie
Petřín
V reakci na úterní události na Petříně, při nichž policisté rozehnali děti na bobech a lyžaře, se iniciativa sousedů z Malé strany, mezi něž patří například autor úspěšných kampaní Petr Václavek nebo skladatel a hudebník Varhan Orchestrovič Bauer (52), rozhodla ve středu vytáhnout sáně a boby a projet se po Petříně. Nechyběl mezi nimi ani miliardář Karel Janeček (47) a jeho partnerka Lilia Khousnoutdinova (32), kteří pro Extra.cz řekli pár slov.

“Tato akce byla v podstatě myšlená jako malá sousedská záležitost. Účastníci se tu vyskytují na různých místech. Nebyl záměr se potkat na jednom, nechtěli jsme vyvolávat pocit, že tu bude spousta lidí jako u velkých demonstrací, že bychom porušovali rozestupy a podobně,” vysvětluje Lilia Khousnoutdinova. Její manžel, miliardář, matematik a podnikatel Karel Janeček (47), považuje úterní rozehnání lyžařů a bobujících dětí za nebetyčnou hloupost.

“V dnešní době je absolutní prioritou lidská svoboda, a to, co se děje, je strašlivé. Opatření proti koroně jsou v konečném důsledku až neracionální. Je to velmi smutné a v situaci, kdy je alespoň spousta sněhu a děti mohou sáňkovat, je nebetyčná hloupost využívat nějakou vyhlášku,” říká Janeček, který zároveň přiznává, že vyhláška může dávat v některých případech smysl. “Rozumím tomu, že by se nemělo sáňkovat, když je málo sněhu, aby se nerozrývala příroda, ale tady je sněhu spousta,” vysvětluje Janeček.

Celebrity si zasáňkují i v pátek

Jeho žena posléze prozradila, že další podobná akce jako ta středeční se odehraje i v pátek ve 14 hodin. “Organizuje ji Jakub Horák (48) (spisovatel, satirik, producent, odborník přes marketing – pozn. autora). Přijede i Olga Lounová (39), která dnes nemohla, protože je ve Zlíně. A může to být každý den. Dokud bude sníh, tak to jede,” uzavírá Lilia.

Na iniciativu upozorňovala na Facebooku událost vytvořená Petrem Václavkem s názvem Sáňkování na Petříně pod ochranou dětské policie hl. m. Prahy, na níž na sociální síti zareagovalo dohromady 3,2 tisíc lidí. Na tlačítko “Zúčastním se” pak kliklo více jak 500 uživatelů. V místě se ale ve středu vyskytovala řada lidí, kteří o iniciativě vůbec nevěděli a šli si zabobovat s malými dětmi na vlastní pěst. Někde bylo možné potkat také snowboardisty a lyžaře.

Související články

Další články